Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

 • Polonya’da oturma kartı teslim alma

  Posted by Anonim . on 20 Mayıs 2020 saat 16:32

  Merhaba,

  Oturum kartı ile ilgili bir sorum var sizlere. Polonya’da çalışma iznim çıktıktan sonra iş için buraya gelmiştim. (Ekim 2020’e kadar vizem bulunmakta ve çalışma iznim 31 Aralık 2020′ e kadar). Ev kiraladıktan sonra aracı bir şirket ile kira kontratımı ve iş sözleşmemi beyan ederek benim için oturma kartı başvurusunda bulunduk. Oturma iznimin kararı olumlu bir şekilde tarafıma ulaştı. (Bu süreçte hiç ülkeden ayrılmadım)

  Yakın bir zaman sonra işimden ayrıldım. Göçmenler ofisine işimden ayrıldığımın bilgisini posta yoluyla gönderdim. Yakın zaman sonra, aynı aracı şirket tarafından oturum kartımın basıldığı ve teslim almam gerektiği söylendi. (Kararda oturum kartımın 2023’e kadar geçerli olduğu yazıyordu).

  Karantina süreci dolayısıyla henüz ülkeme dönemedim fakat bu sürecin bitiminde ülkeme döneceğim. Oturma kartımı teslim alıp almamak konusunda kararsızlık yaşıyorum. Bu durumda kartımın geçerlilik süresini bilmiyorum. Ülkeme döndükten sonra ne kadar süre içerinde Polonya’ya oturum kartı geçerli olması için dönüş yapmalıyım bilmiyorum. (Dönüş yapacağım kesin değil).

  Sizce oturum kartımı teslim almalı mıyım? Bir bilginiz var ise yardımlarınızı rica ederim, teşekkürler.

  sevdayen cevap verdi 1 yıl, 3 ay önce 2 Üye · 1 Cevap
 • 1 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.