Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Haberler, Duyurular, Etkinlikler İngiltere’deki Okuluna Polonya’dan Gidip Gelen Öğrenci!

Tagged: 

 • İngiltere’deki Okuluna Polonya’dan Gidip Gelen Öğrenci!

  Posted by Ender Taş on 30 Ekim 2015 saat 00:26

  Öğrenci milletinin ne kadar yaratıcı olduğunu bilmeyen yoktur. Hatta öyle yaratıcılardır ki, bazı şeyleri yoktan var edebilirler 🙂 Jonathan Davey isimli İngiliz öğrenci ise yaratıcılık çıtasını bir üst seviyeye taşımış. Polonya’nın Gdansk şehrine taşınan Davey, İngiltere’deki okuluna Polonya’dan gidip geliyor!

  Londra’daki Londra Üniversitesinde eğitim alan Jonathan Davey, her normal öğrenci gibi eğitim aldığı şehirde ev kiralamak ya da yurtta konaklamak yerine, Gdansk şehrinde bulunan ucuz bir pansiyonda konaklamayı tercih etmiş. Nedeni ise Londra’daki yüksek ev kiraları… Tabii her yerde ev kiralamak, Polonya’da ev kiralama kadar avantajlı olamıyor.

  İngiltere'deki okuluna Polonya'dan gidip

  En az masrafla en fazla işi başarmayı kendine amaç edinmiş olan Jonathan Davey, “okula 1.600 km uzaklıktan gidip-gelmenin, kampüs çevresinde bir ev’de yaşamaktan çok daha ucuz olduğuna inanıyorum” diyor. Yaptığı hesap ise sözlerini doğrular nitelikte…

  Jonathan Davey’in yaptığı hesaba göre; Londra’da kampüs çevresindeki evlerin haftalık kirası 220 Sterlin (yaklaşık 1000 TL). Bu rakamın özellikle de bir öğrenci için çok fahiş bir rakam olduğunu; ancak erken rezervasyon yaparak aldığı uçak biletleri, havaalanından kampüse giderken kullandığı otobüs masrafı ve Polonya’da kiraladığı pansiyon fiyatı da dahil yıllık toplam 2.100 Sterlin (yaklaşık 10.000 TL) olduğunu söylüyor.

  İngiltere'deki okuluna Polonya'dan gidip

  Londra Üniversitesinde eğitim alan 23 yaşındaki Antropoloji öğrencisi Jonathan Davey, kullandığı yöntemi kendi ağzından şu şekilde aktarıyor;

  Haftanın 3 günü Londra’daki derslerime katılmak zorundayım. Polonya ile İngiltere arasında saat farkının olmasından dolayı, derslere yetişmem konusunda da oldukça avantaj sağlıyorum. Çarşamba sabahı saat 6’da Londra uçağına biniyorum ve Çarşamba-Perşembe günlerini arkadaşımda konaklayarak geçiriyorum. Cuma günü ise son dersime girdikten sonra Gdans’taki evime dönmek için tekrar uçağa atlıyorum. Kullandığım bu yöntemle oldukça kolay bir şekilde para da biriktirebiliyorum.

  Ailem benim deli olduğumu düşünse de, geleceğim için paramı iyi kullanmaya çalıştığımı anlıyorlar. Her hafta aynı yolu gidip-gelmek, sanki devamlı olarak tatil yapıyormuşum hissi veriyor.

  Ender Taş cevap verdi 4 ay, 3 hafta önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.