Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Haberler, Duyurular, Etkinlikler Polonya’da LGBTİ+ yürüyüşüne aşırı sağcılardan saldırı

 • Polonya’da LGBTİ+ yürüyüşüne aşırı sağcılardan saldırı

  Posted by Ender Taş on 21 Temmuz 2019 saat 19:54

  Polonya’da düzenlenen Eşitlik Yürüyüşü’nde, LGBTİ+ haklarını savunan katılımcılara saldıran en az 20 kişi gözaltına alındı. Bialystok kentinde ilk kez düzenlenen etkinliğe katılan yaklaşık bin kişi, güvenlik ekiplerinin koruması eşliğinde yürüdü.

  LGBTİ+ karşıtları da sokaklardaydı. Polis karşıt gösterilere yaklaşık 4 bin kişinin katıldığını açıkladı. Aşırı sağcı bir grup, Eşitlik Yürüyüşü’ne katılanlara taş ve şişelerle saldırdı, sözlü tacizde bulundu.

  Söz konusu grupla güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. “Sevgi günah değil”, “Cinsiyet eşitliği” yazılı pankartların taşındığı yürüyüş, ilk dakikalardaki gerginliğin ardından barışçıl atmosferde devam etti.

  Kaynak: Euronews

  Ender Taş cevap verdi 2 yıl, 9 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.