Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

 • Polonya’da 250 Yıllık Seks Oyuncağı Bulundu!

  Posted by Ender Taş on 2 Eylül 2015 saat 21:24

  Oldukça ilginç bir konuyla karşınızdayız. Polonya‘nın Gdansk şehrinde antik bir lağım kazısı yapan arkeologlar, 250 yıllık olduğu tespit edilen bir seks oyuncağı buldular. Uzmanlar, 18. yüzyıldan günümüze kadar bozulmadan gelen seks oyuncağı için, tuvaleti kullanan kişi tarafından yanlışlıkla düşürülmüş olabileceği tahmininde bulunuyor.

  Gdansk Anıtları Koruma Bölge Ofisi, penis şeklindeki seks oyuncağını “büyük, kalın, deriden yapılmış, içi sert kıllarla doldurulmuş ve ahşap bir ucu var” şeklinde tanımladı ve arkeologlara göre bu keşif, erotizm tarihini araştıran bilim adamları için büyük bir kaynak.

  polonyada seks oyuncağıEski zamanlarda zevk için kullanılan bu fallusun ayrıca doğurganlığı arttırıcı ve kötü ruhları kovucu özelliklerinin de olduğuna inanılıyormuş.

  Ancak uzmanlar seks oyuncaklarının geçmişinin aslında bundan çok daha eskiye dayandığını belirtiyor. Daha önce Almanya’da 28 bin yıllık bir seks oyuncağı bulunurken, 1650 yılından kalma bir prezervatif ise Avusturya’da bir müzede şu anda sergileniyor.

  Antik lağımda ayrıca birçok seramik, mücevherin yanı sıra bulunan birçok ahşap kılıç kalıntısı da
  yakın çevrede bir eskrim okulu olduğuna işaret ediyor.

  Ender Taş cevap verdi 5 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.