Szczecin nasıl bir yer? University of Szczecin hakkında bilgi

Cevaplandı
0
0

İyi günler,

University of Szczecin ve Szczecin şehri hakkında bilgi verir misiniz?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Yakın zamanda her iki sorunuzla ilgili detaylı yazıları bitirmiş olacağım, ancak şimdilik kısaca bilgi vereyim. 🙂

Szczecin, Polonya’nın en büyük 7. şehri. Ancak çok güzel doğası ve tarihi mekanları olmasına rağmen, kendi tecrübelerime göre açıkçası çok renkli bir şehirdir diyemem. Yani mümkün olduğunca geniş bir arkadaş çevreniz olmazsa biraz sıkılabilirsiniz. Gece hayatı ise, özellikle Erasmus öğrencisi iseniz, Polonya’nın her şehrinde olduğu gibi oldukça iyidir 🙂 Bu arada görebildiğim kadarıyla halkı oldukça yardımsever.

Polonya’nın diğer güzel şehirlerinden Gdansk ve Poznan‘a yakın olduğu için, Szczecin’de sıkılsanız bile bu şehirlere kısa sürede gidebilirsiniz. Ayrıca Almanya sınırında olduğu için de, kendinize farklı gezi rotaları da çıkarabilirsiniz.

Szczecin Üniversitesi (University of Szczecin) ise, Polonya’nın En İyi Üniversiteleri arasında ortalama bir başarı sıralamasına sahip. Anladığım kadarıyla siz Erasmus programı kapsamında bu üniversiteye gidiyorsunuz. Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak isteyenler için biraz düşük kalabilir, ancak Erasmus için bence ideal bir üniversite. (Düşük kalabilir demek, başarısız bir üniversitedir demek değildir. Bir üniversiteden beklenen neredeyse her şeyi bu üniversitede de bulabilirsiniz. Ancak genellikle büyük şehirler tercih edildiği için, buraya olan talep biraz azdır)

Erasmus ile mümkün olduğunca fazla gezmek, eğlenmek, farklı kültürü tanımak amaçlanır. Dolayısıyla derslerinizi zorlanmadan verirken, tüm bu faaliyetleri de gerçekleştirebilmeniz mümkün 🙂 Polonya’da Erasmus yapmak, size çok şey katacaktır. Szczecin de dahil, Polonya’da Erasmus yaptıktan sonra pişman olan biriyle henüz karşılaşmadım.


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*