VARŞOVA BÜYÜKELÇİLİĞİ ADRESİ

Ana SayfaPolonya'da YaşamVARŞOVA BÜYÜKELÇİLİĞİ ADRESİ

Polonya‘ya hangi amaçla gelirseniz gelin hiç fark etmez, bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Varşova Büyükelçiliği‘ne ihtiyacınız oluyor… Varşova büyükelçiliği sayesinde, Türkiye’de yapmanız gereken bir çok işlemi halletmeniz mümkün.

Özellikle de pasaport yenileme, oy kullanma, askerlik işlemleri, adres beyanı, evlilik, vatandaşlık gibi birçok işlemi kolayca halledebilirsiniz.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

polonya tarihi8 DAKİKALIK ANİMASYON İLE POLONYA TARİHİ

Tarihi boyunca yaşadığı savaşlardan kafasını kaldıramamış olan Polonya, tarihin en şanssız milletlerinden birisi olarak tarihe geçmiştir. Birçok savaşa dahil olmasının yanında uzun süre başka milletlerin hakimiyeti altında da yaşamıştır. Sizlerle paylaşmış olduğum 8 dakikalık animasyon ile,  Polonya tarihi  hakkında özet bir bilgi edinmiş olduğunuza eminim…

Varşova Büyükelçiliği

Konsolosluk aracılığıyla yapabileceğiniz işlemler ise şu şekilde;

 • Vize-Pasaport
 • Askerlik ( Askere karar aldırma,erteleme başvuruları,dövizle askerlik,muafiyet gibi…)
 • Nüfus ( Nüfus cüzdanı yenileme,düzenleme gibi…)
 • Doğum ( Doğum tescili gibi…)
 • Evlilik ( Evlilik tescili,evlenme başvurusu,aile cüzdanı gibi…)
 • Vatandaşlık ( Çok vatandaşlık, evlilik yoluyla vatandaşlık kazanımı gibi…)
 • Noter ( Vekaletname,yaşam belgesi,imza ve mühür tasdiki gibi…)
 • Tereke

Varşova Büyükelçiliği Adresi ve Telefon Bilgileri

 • Adres: Ul. Rakowiecka 19 02-622 Warsaw/Poland
 • Telefon: +48 22 854 61 10
 • Şahsi başvuru kabul saatleri: 09:30-12:00
 • Telefonla bilgi alma saatleri: 14:00-16:30

Esas bahsetmek istediğim konu ise; Varşova’ya vardınız ve Varşova Büyükelçiliği’ne ulaşabilmek için toplu taşıma araçlarıyla nasıl gidileceğini bilmiyorsunuz. İhtiyaç duymanız halinde size yol göstermesini umduğum bir yol tarifi vermek istiyorum;

NOT: Polonyadayiz.Com takipçilerinden Avni Beyin tavsiyesiyle adres bilgisi güncellenmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum 🙂

Polonya‘nın herhangi bir yerinden geliyorsunuz ve sanıyorum ki otobüs ya da tren kullandınız. Tren ve otobüslerin son durağı olan Młociny durağında iniyorsunuz. Hemen durağın çevresinde görebileceğiniz Metro istasyonuna gidiyorsunuz ve Kabaty istikametine giden metroya biniyorsunuz, yaklaşık 10 dakikalık yolculuktan sonra Wierzbno durağında iniyorsunuz.

Wierzbno durağında indikten sonra indiğiniz metronun gidiş istikametinin tersine 100 metre kadar yürüyerek sağa dönüyorsunuz. Elçilikte dalgalanan bayrak mutlaka görülecektir.


Umarım VARŞOVA BÜYÜKELÇİLİĞİ ADRESİ başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Bu yazıdan arkadaşlarınızı da haberdar etmek için aşağıdaki sosyal paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

1 Yorum

 1. Merhabalar,

  Geçerli bir vizeniz varken, daha ileri bir tarih için de vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bu vize başvurunuzu Polonya sınırları içerisinde değil, Türkiye’den veya Polonya dışında yer alan herhangi bir ülkeden yapmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...