Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, kendi alanında Polonya'nın en iyi özel üniversitelerinden bir tanesidir ve Polonyadayız olarak en çok önerdiğimiz üniversitelerin başında gelmektedir. 2001 yılında kurulmuştur olan Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, misyon olarak küresel tedarik zincirinin gelecekteki liderlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi
Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi
Konu Başlıkları

Giriş

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi (Wroclaw International Logistics and Transport University) (Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu), kendi alanında Polonya’nın en iyi özel üniversitelerinden bir tanesidir ve Polonyadayız ekibi olarak önerdiğimiz özel üniversitelerden biridir. 2001 yılında kurulmuştur olan Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, misyon olarak küresel tedarik zincirinin gelecekteki liderlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Lojistik ve Transport sektörünün dünya genelinde oldukça fazla iş imkanlarına sahip olduğunu, ve bu nedenle geleceğin sektörlerinden biri olduğunu da belirtmemiz gerekir.

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, lojistik işletmeciliği alanında uzmanlaşmış bir üniversitedir ve kendi bünyesinde Lojistik İşletmeciliği, Tedarik Zinciri, Lojistik Sistemleri, Hava-Kara-Deniz Taşımacılık Sistemleri, Taşımacılıkta Güvenlik gibi alanlarda öğrencilerine uzmanlık dersleri de sunmaktadır.

Öğrenciler, Lisans düzeyindeki eğitimlerinde “Logistics” eğitimi alabileceği gibi, “Business Administration” bölümünü de seçerek birlikte Lojistik Yönetimi eğitimi alabilmektedir. Ek olarak üniversite, Yüksek Lisans düzeyinde Industrial System Engineering ve Business Management bölümlerinde eğitim sunmaktadır.

Üniversitesi Hakkında

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, Birleşik Krallık (İngiltere) “Chartered Institute of Logistics and Transport” tarafından akredite edilmiştir ve okuldan mezun olan öğrenciler CILT (UK) sertifikası alırlar.

Aynı zamanda üniversitenin Fransız “Universite de Lorraine” üniversitesi ile de stratejik partner olduğunu ve Yüksek Lisans eğitimi süresince iki üniversitedeki alanında uzman eğitmenlerden eğitim alarak çift diploma verdiğini de belirtmemiz gerekir.

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi’ ni öne çıkaran özelliği, uluslararası kuruluşlar tarafından tanınan ve akredite edilen yenilikçi müfredata sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra, kendini öğrencilerinin gelişimine adamış yüksek nitelikli öğretim kadrosuna sahip olması da eklenebilir.

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, lojistik ve taşımacılık sektörlerinde birçok firma ile partnerlik yapmaktadır. Üniversite, uluslararası bilimsel konferanslara ev sahipliği yapmış olup, lojistik ve taşımacılık sektörüne iş arayan öğrencilerini istihdam etmek için destek olmaktadır.

Yaklaşık 5000 öğrencisiyle Polonya’da kendi alanında üst sıralarda yer alan Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, küçük bir üniversite olmasına rağmen, çeşitli uluslararası kurslar sunmakta ve uluslararası öğrencilere burs imkanı sunmaktadır.

Üniversite 30 farklı ülkeden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve ayrıca öğrencilerin hem Lehçe hem de Fransızca diploma sahibi olmalarına olanak tanıyan çift diplomalı bir program sunmaktadır.

Sunulan Olanaklar

Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, sunduğu akademik programların yanı sıra, öğrencilerine destek olabilmek amacıyla çeşitli imkanlar sunmaktadır:

  • Şirket Gezileri: Üniversite, öğrencilerin bilgi birikimini artırmak için seminerler, ve şirket gezileri düzenlemektedir. Bu sayede öğrenciler derslerde edindikleri teorik bilgilerin pratikteki uygulamalarını gözlemleyebilmektedir.
  • Kariyer Fırsatları: Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi bünyesindeki kariyer ofisi sayesinde öğrenciler iş arama, CV düzenleme, iş başvuru taktikleri gibi çeşitli bilgiler edinebilmekte ve üniversitenin partneri olan şirketlere iş başvurularına bulunabilmektedir.
  • Kütüphane: Öğrencilerin derslerine destek olabilecek araştırmalar yapabilmesi için 80.000’den fazla kitaba online erişebileceğiniz bir kütüphane bulunmaktadır.
  • Konaklama: Wroclaw Uluslararası Lojistik ve Transport Üniversitesi, Polonya’nın özel üniversitelerinden birisidir ve tüm özel üniversiteler gibi kendine ait bir yurt bulunmamaktadır. Ancak üniversite, öğrencilerine destek olabilmek için her akademik dönem çeşitli devlet üniversitelerinin yurtları ile partnerlik yaparak, yurt imkanı sunmaya gayret göstermektedir.
  • Burs Olanakları: Üniversite’de eğitim alan öğrencilere başarı, sporcu, engelli bursları kategorilerinde çeşitli burslar rektörlük tarafından sunulmaktadır.
  • Erasmus+ Programı: Üniversite’nin Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkedeki çeşitli üniversiteler ile Erasmus+ anlaşması bulunmaktadır ve uluslararası öğrencilerde bu imkandan yararlanabilmektedir.
  • İkili Eğitim (Dual Studies): İsterseniz, hem okuyabileceğiniz hem de çalışabileceğiniz ikili eğitim seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Haftada 3 gün derse gidebilir, geri kalan günlerinize çalışabilirsiniz.
Bölüm AdıField NameÖğrenim DiliÖğrenim SüresiEğitim DerecesiEğitim TürüŞehirBaşvuru ÜcretiÖğrenim Ücreti/Dönemlik
İngilizce Hazırlık KursuEnglish Preperation Courseİngilizce2 sömestr (1 Yıl)HazırlıkTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN1. Dönem: 1.500 EURO / 6.600 PLN || 2.Dönem: 3.000 EURO / 13.200 PLN
Üretim LojistiğiProduction Logisticsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Lojistik Satın AlmaPurchasing Logisticsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Lojistik SistemlerLogistics Systemsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Ticaret ve Dağıtım LojistiğiTrade and Distribution Logisticsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
İnsani Yardım LojistiğiHumanitarian Logisticsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Hava LojistiğiLogistics in Aviationİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Otomotiv Endüstrisinde Tedarik Zinciri YönetimiSupply Chain Management in the Automotive Industryİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Otomotiv Endüstrisinde Atık YönetimiWaste Management in the Automotive Industryİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Taşıma GüvenliğiTransport Safetyİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Kurumsal YönetimEnterprise Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Ürün YönetimiProduct Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Kriz yönetimiCrisis Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Proje YönetimiProject Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Otomotiv Endüstrisi YönetimiAutomotive Industry Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)
Endüstriyel Sistemler MühendisliğiIndustrial Systems Engineeringİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıWroclaw100 EURO / 400 PLN2.500 EURO / 11.000 PLN (Dönemlik)

Yorumlar

Bize Ulaşın

Student Contact Form

Diğer Polonya Üniversiteleri

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.