Poznan Sanat Üniversitesi

Poznan Sanat Üniversitesi (University of the Arts Poznan — UAP) (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) modern bir üniversite olmakla beraber, Poznań Güzel Sanatlar Akademisi'nin geleneğini sürdürmektedir. Poznan Sanat Üniversitesi, sadece sanat alanında değil, mühendislik ve tamamen teorik çalışma alanlarında da eğitim sunan Polonya'daki tek sanat üniversitesidir.
Poznan Sanat Üniversitesi
Poznan Sanat Üniversitesi
Konu Başlıkları

Giriş

Poznan Sanat Üniversitesi (University of the Arts Poznan – UAP) (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) modern bir üniversite olmakla beraber, Poznan Güzel Sanatlar Akademisi’nin geleneğini de sürdürmektedir. Poznan Sanat Üniversitesi, sadece sanat alanında değil, mühendislik ve tamamen teorik çalışma alanlarında da eğitim sunan Polonya’daki tek sanat üniversitesidir. Ülkenin en büyük sanat okulu olan Poznan Sanat Üniversitesi 8 fakültede 12 farklı alanda; yüksek nitelikli akademik kadrosu ile tanınmaktadır Sanat ve tasarım stüdyolarında gerçekleştirilen her proje bir deneyimdir. Projeler öğretim üyeleri ve öğrencilerin aktif katılımı ile gerçekleşmektedir.

Poznan Sanat Üniversitesi, Polonya’daki tüm sanat okullarının en açık yapısına sahiptir. Bu, tüm sanat ve tasarım stüdyolarının, laboratuvarların, kursların ve atölyelerin, seçtikleri çalışma alanından bağımsız olarak tüm öğrencilere açık olduğu anlamına gelir. Böylece üniversitenin sanatsal, bilimsel ve eğitimsel potansiyeli maksimum seviyede öğrenciler tarafından kullanılabilir.

Poznan Sanat Üniversitesi mezunları, hızla değişen iş piyasasının taleplerini mükemmel bir şekilde karşılayabilen bireysel olarak eğitilmiş sanatçılardır. Öğrencilere, geniş bir pratik ve teorik kurs yelpazesi içeren iyi test edilmiş bir eğitim programı sunulmaktadır. Kursları serbestçe seçebilir ve bireysel eğitim yollarını takip edebilirler. Sanatsal yeteneklerini ve bilimsel bilgilerini geliştirirler ve birçok bağımsız olarak seçilmiş sanatçı, tasarımcı ve teorisyenle çalışma yeteneğine sahiptirler.

Üniversite Hakkında

Poznan Sanat Üniversitesi, Polonya’daki diğer sanat kurumlarından farklı olarak, Poznan Sanat Üniversitesi sadece sanatın ötesine geçen çeşitli programlar sunmaktadır. Öğrenciler, bütünsel bir eğitim deneyimi sağlayarak mühendislik ve tamamen teorik disiplinlere dalmak için benzersiz bir fırsata sahiptir.

Üniversitenin yapısı takdire şayan bir şekilde kapsayıcıdır, bu da onu Polonya’daki tüm sanat okulları arasında en açık hale getirir. Bu kapsayıcılık, tüm sanat ve tasarım atölyelerinin, laboratuvarların, kursların ve atölye çalışmalarının seçtikleri ana dal ne olursa olsun her öğrenciye erişilebilir olmasını beraberinde getirir.

Poznan Sanat Üniversitesi’ nin sanat ve tasarım atölyelerinde gerçekleştirilen her proje, deneyim ve yeniliğin bir göstergesidir. Böylece, öğrencilere bireysel dikkat gösterilir ve sanatsal ve akademik anlamda gelişmelerine yardımcı olunur.

Poznan Sanat Üniversitesi mezunları, titizlikle hazırlanmış bir eğitim programı altında eğitilmişlerdir ve çağdaş işgücü piyasasının sürekli değişen taleplerini anlamak için donanımlıdırlar. Üniversitenin müfredatı, geniş bir pratik ve teorik ders yelpazesi sunar, öğrencilere eğitim yolculuklarını şekillendirme özgürlüğü sunar. Bu özgürlük, çeşitli sanatçılar, tasarımcılar ve teorisyenlerle işbirliği yapma fırsatıyla birleştiğinde, Poznan Sanat Üniversitesi, öğrencilerinin sadece akademik olarak yetkin değil, aynı zamanda sanatsal olarak da iyi bir seviyeye ulaşmasını sağlar.

Sunulan Olanaklar

Poznan Sanat Üniversitesi, sunduğu zengin sanatsal ve akademik programların yanı sıra, öğrencilerinin bireysel ve profesyonel gelişimlerini desteklemek amacıyla çeşitli olanaklar ve imkanlar sunmaktadır:

  • İş ve Kariyer Fırsatları: Üniversite, mezunlarını sanat ve tasarım sektörlerinde kariyer yapmaları için desteklemektedir. Bu amaçla çeşitli atölye çalışmaları, seminerler ve staj olanakları sunulmaktadır.
  • Konaklama: Üniversite, öğrencilere konforlu bir konaklama imkanı sunan öğrenci yurtlarına sahiptir.
  • Kütüphane: Poznan Sanat Üniversitesi, öğrencilere, sanat ve tasarım üzerine geniş bir koleksiyona sahip olan bir kütüphane sunulmaktadır. Bu kütüphanede, sanat tarihi, teori ve pratiği üzerine binlerce kitap, dergi ve diğer kaynaklar bulunmaktadır.
  • Öğrenci Toplulukları: Üniversitede, öğrencilerin ilgi alanlarına göre katılabileceği çeşitli öğrenci toplulukları ve kulüpleri bulunmaktadır.
  • Öğrenci Konseyi: Öğrencilerin üniversite yaşamında aktif bir rol almasını teşvik eden bir öğrenci konseyi bulunmaktadır. Bu konsey, öğrenci etkinliklerini organize etmekten sorumludur.
  • Burs Olanakları: Üniversite, başarılı öğrencilere çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Bu burslar, akademik başarıya, sanatsal yeteneklere veya maddi ihtiyaçlara göre verilmektedir.
  • Erasmus+ Programı: Poznan Sanat Üniversitesi, birçok ülkede, Türkiye dahil olmak üzere birçok üniversite ile Erasmus+ anlaşmasına sahiptir. Uluslararası öğrenciler de bu imkandan yararlanabilir.
Bölüm AdıField NameÖğrenim DiliÖğrenim SüresiEğitim DerecesiEğitim TürüŞehirBaşvuru ÜcretiÖğrenim Ücreti
Güzel Sanatlar HazırlıkResidence Programmeİngilizce1 sömestr ya da 2 sömestrHazırlık-Poznan-2.085 EURO (Dönemlik)
Grafik SanatlarıGraphic Artsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
Grafik TasarımGraphic Designİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
İç Mekan TasarımıInterior Designİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
IntermediaIntermediaİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
ResimPaintingİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
FotoğrafçılıkPhotographyİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
Ürün TasarımıProduct Designİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
Sahne TasarımıStage Designİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN2.585 EURO (Dönemlik)
Grafik SanatlarGraphic Artsİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
Grafik TasarımGraphic Designİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
İç Mekan TasarımıInterior Designİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
IntermediaIntermediaİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
ResimPaintingİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
FotoğrafçılıkPhotographyİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
Ürün TasarımıProduct Designİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)
Sahne TasarımıStage Designİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıPoznan150 PLN3.085 EURO (Dönemlik)

Yorumlar

Bize Ulaşın

Student Contact Form

Diğer Polonya Üniversiteleri

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.