Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi (University of Life Sciences in Lublin) (Uniwersytet Przyrodniczny w Lublinie), Polonya'da, 65 yılı aşkın bir süredir öğretim geleneğini sürdüren, öğrencilere gelecekteki profesyonel yaşamlarına başarıyla adım atmaları için gerekli bilgi ve beceriyi kazandıran prestijli bir kurumdur. Çok disiplinli bir yapıya sahip olan bu üniversite, tarım, biyoloji, veterinerlik, teknik, ekonomi ve sosyal bilimleri entegre bir şekilde öğrencilere sunmaktadır. Yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi için elverişli koşullar sunan mükemmel araştırma ve öğretim merkezleri ile donatılmıştır.
Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi
Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi
Konu Başlıkları

Giriş

Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi (University of Life Sciences in Lublin) (Uniwersytet Przyrodniczny w Lublinie), Polonya’da, 65 yılı aşkın bir süredir öğretim geleneğini sürdüren, öğrencilere gelecekteki profesyonel yaşamlarına başarıyla adım atmaları için gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmayı hedefleyen prestijli bir kurumdur. Farklı alanlarda bölümlere sahip olan bu üniversite, tarım, biyoloji, veterinerlik, teknik, ekonomi ve sosyal bilimleri entegre bir şekilde öğrencilere sunmaktadır. Yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi için elverişli koşullar sunan mükemmel araştırma ve öğretim merkezleri ile donatılmıştır.

Çeşitli alanlarda 7.500 öğrenciye eğitim veren Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans programları sunarak, hem Polonya’da hem de İngilizce olarak yaklaşık 100 doktora öğrencisini eğitmektedir. Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, kaliteli eğitim ve araştırmaya olan bağlılığını, CWUR Dünya Üniversite Sıralamalarında yer alarak göstermiş ve globalde en iyi 2000 üniversite arasında sıralanmıştır. Ayrıca, Veterinerlik ve Gıda Teknolojisi gibi iki bilimsel disiplini, Küresel Akademik Konular Sıralamasında yer almıştır.

Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Stanford Üniversitesi Sıralamasına göre dünyanın en iyi bilim insanlarının TOP 2% listesinde on iki üye ile gurur duymaktadır. Bu sıralama, yayınları en çok alıntılanan araştırmacıları değerlendirmek üzere Elsevier Yayıncılık ve SciTech Strategies şirketi ile işbirliği içinde oluşturulmuştur.

Pratik deneyim kazandırma konusunda kararlı olan üniversite, tüm eğitim programlarında staj zorunludur. Öğrenciler, MostAR ve ERASMUS+ gibi ulusal ve uluslararası değişim programlarına da katılma fırsatı bulmaktadır. Öğrenci Kariyer Ofisi, öğrenci ve mezunlara kariyerlerine etkili bir başlangıç yapabilmeleri için gerekli tüm desteği sağlamaktadır.

Üniversite Hakkında

Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, geniş kapsamlı tarım, biyoloji, veterinerlik, teknik ve sosyoekonomik bilimleri bütünleştiren çok profilli bir yükseköğrenim kurumudur. Eğitim teklifi, Polonya’daki güncel iş piyasası gereksinimlerini karşılamak üzere yeni çalışma yönleri oluşturularak yerel lise mezunları için çekici hale getirilmiştir; içerik ve eğitim formları güncel eğitim standartlarına uygundur. Deneyimli akademik kadro ve güncel didaktik ve araştırma temeli, sertifikalarla onaylanmış yüksek eğitim seviyesini garanti eder. Üniversitenin 65 yıllık faaliyeti, Polonya yükseköğrenim sistemi yapısındaki yüksek sıralamasını göstermiştir.

Üniversite, öğrencilere çeşitli disiplinlerde kapsamlı bir eğitim sunarak, mezunlarını geleceğin liderleri olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Üniversite, eğitim ve araştırma alanındaki yenilikçi yaklaşımları ve uluslararası işbirlikleri ile bilinmektedir. Akademik kadrosunun deneyimi ve araştırma olanaklarının güncelliği, üniversitenin eğitimdeki yüksek standartlarını garanti altına almaktadır.

Üniversite, 65 yıllık tarihinde Polonya yükseköğrenim sistemi içerisindeki prestijini korumayı başarmıştır. Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, öğrencilere sadece akademik bilgi değil, aynı zamanda pratik beceriler ve kariyer fırsatları sunarak, mezunlarını iş dünyası için hazırlamaktadır. Çeşitli disiplinlerdeki programları ve uluslararası işbirlikleri, üniversiteyi global bir perspektifte öne çıkarmaktadır.

Sunulan Olanaklar

Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, öğrencilere sadece akademik anlamda değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda da birçok olanak sunmaktadır:

  • Konaklama: Üniversite, uluslararası öğrencilere konaklama konusunda öncelik tanımaktadır. Beş öğrenci yurdunda geniş bir oda yelpazesi, ortak TV odası, çalışma odası, spor salonu ve kantin bulunmaktadır. Yurtlar, şehir merkezine ve Majdanek Müzesine yakın bölgelerde yer almaktadır.
  • Kariyer Fırsatları: Üniversite, öğrencilere kariyer olanakları konusunda destek olmaktadır. Öğrenciler, çeşitli iş arama, CV düzenleme ve iş başvuru taktikleri konusunda bilgi edinebilmektedir.
  • Burs Olanakları: Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, devlet üniversitesi olması nedeniyle, uluslararası öğrencilere genelde ihtiyaç ve başarı temelli burslar sunmamaktadır. Ancak, üniversite öğrenim ücretlerini son dört yıl boyunca sabit tutmuştur.
  • Öğrenci Toplulukları: Üniversite bünyesinde, öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılabileceği, yeni insanlarla tanışabileceği ve farklı beceriler edinebileceği birçok öğrenci topluluğu ve kulüp bulunmaktadır.
  • Erasmus+ Programı: Üniversitenin, Türkiye dahil birçok ülkedeki çeşitli üniversitelerle Erasmus+ anlaşması bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler de bu imkandan yararlanabilmektedir.
Bölüm AdıField NameÖğrenim DiliÖğrenim SüresiEğitim DerecesiEğitim TürüŞehirBaşvuru ÜcretiÖğrenim Ücreti/Dönemlik
At Eğitimi ve BakımıEquine Management and Careİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin150 EURO1.Yıl: 5.900 EURO (Senelik) || 2.Yıl- 3.Yıl: 6.700 EURO (Senelik)
Hayvan Bilimi ve Süt Ürünleri ÜretimiAnimal Science and Dairy Productionİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin150 EURO1.Yıl: 4.000 EURO (Senelik) || 2.Yıl- 3.Yıl: 4.200 EURO (Senelik) || 4.Yıl: 2.100 EURO (Senelik)
Yönetim ve Üretim MühendisliğiManagement and Production Engineeringİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin150 EURO2.300 EURO (Senelik)
Gıda Teknolojisi ve İnsan BeslenmesiFood Technology and Human Nutritionİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin150 EURO1.Yıl: 3.900 EURO (Senelik) || 2.Yıl- 3.Yıl: 4.300 EURO (Senelik) || 4.Yıl: 2.100 EURO (Senelik)
Akıllı Tarımda Küresel YönetimGlobal Management in Smart Agricultureİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin150 EURO5.600 EURO (Senelik)
Veteriner HekimlikVeterinary Medicineİngilizce11 sömestr (5.5 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin150 EURO1.Yıl: 6.800 EURO (Senelik) || 2.Yıl- 3.Yıl- 4.Yıl- 5.Yıl: 7.500 EURO (Senelik) || 6.Yıl:: 3.750 EURO (Senelik)
Bitki Koruma ve Bitki Sağlığı KontrolüPlant Protection and Phytosanitary Controlİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin150 EURO3.000 (Senelik)
Ziraat/ TarımAgricultureİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin150 EURO2.200 (Senelik)
Yeşil Kentsel PlanlamaGreen Urban Planningİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin150 EURO4.000 (Senelik)
Yönetim ve Üretim MühendisliğiManagement and Production Engineeringİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin150 EURO2.200 (Senelik)

Yorumlar

Bize Ulaşın

Student Contact Form

Diğer Polonya Üniversiteleri

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.