Lublin Teknoloji Üniversitesi

Lublin Teknoloji Üniversitesi (Lublin University of Technology — LUT) (Politechnika Lubelska), Polonya'nın Lublin şehrinde bulunan saygın bir mühendislik üniversitesidir. 13 Mayıs 1953'te kurulan üniversite, zengin bir tarihe sahiptir ve çeşitli programlar ve çalışma alanları sunarak 7.787 öğrenciyi ağırlamaktadır. Üniversite, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Çevre Mühendisliği Fakültesi, Teknoloji Temelleri Fakültesi ve Yönetim Fakültesi olmak üzere birkaç fakülteden oluşmaktadır.
Lublin Teknoloji Üniversitesi
Lublin Teknoloji Üniversitesi
Konu Başlıkları

Giriş

Lublin Teknoloji Üniversitesi (Lublin University of Technology – LUT) (Politechnika Lubelska), Polonya’nın Lublin şehrinde bulunan saygın bir mühendislik üniversitesidir. 13 Mayıs 1953’te kurulan üniversite, zengin bir tarihe sahiptir ve çeşitli programlar ve çalışma alanları sunarak 7.787 öğrenciyi ağırlamaktadır. Üniversite, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Çevre Mühendisliği Fakültesi, Teknoloji Temelleri Fakültesi ve Yönetim Fakültesi olmak üzere farklı alanlarda eğitim programları sunmaktadır.

Lublin Teknoloji Üniversitesi, sadece kaliteli eğitim sunmaya odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda Makine Mühendisliği, Otomatik, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği, Teknik Enformatik ve Telekomünikasyon, Mimarlık ve Şehir Planlama, İnşaat Mühendisliği ve Taşımacılık, Çevre Mühendisliği, Madencilik ve Enerji Mühendisliği, Yönetim ve Kalite Bilimi gibi bilimsel disiplinlerin gelişimine ve ilerlemesine de odaklanmaktadır.

Eğitim ve araştırmada mükemmelliğe olan bağlılığı ile Lublin Teknoloji Üniversitesi, çeşitli alanlarda başarılı kariyerler için öğrencileri hazırlamaya ve bilgi ve teknolojinin ilerlemesine katkıda bulunmaya devam etmektedir. Üniversitenin kentsel kampüsü, çeşitli akademik teklifleri ve araştırma ve geliştirmeye olan adanmışlığı, mühendislik ve teknoloji alanında kapsamlı bir eğitim arayan öğrenciler için üstün bir tercih yapmaktadır.

Üniversite Hakkında

Lublin Teknoloji Üniversitesi, bölgedeki en büyük teknik üniversite olup, devlet tarafından desteklenen bir kurumdur. 13 Mayıs 1953’te Lublin’deki mühendisler ve teknisyenlerin inisiyatifiyle kurulan üniversite, ilk olarak Akşam Mühendislik Okulu olarak adlandırılmıştır.

Lublin Teknoloji Üniversitesi, altı fakültede, 17 alanda ve 70’ten fazla anadalda yüksek teknik eğitim sunmaktadır. Eğitim seçenekleri; tam zamanlı örgün eğitim ve yarı zamanlı uzaktan eğitim dahil olmak üzere tüm seviyeleri kapsamaktadır. Üniversite, yenilikçi araştırmalarıyla bilinmektedir ve bu sayede iş dünyasıyla yenilikçi çözümler ve araştırmalar için anlaşmalar yapmaktadır. Özel olarak tasarlanmış müfredat sayesinde, öğrenciler kolaylıkla ilgi alanlarına uygun bir şekilde ders programlarını hazırlayabilir ve akademik kadrodan profesyonel en iyi şekilde destek alabilmektedir.

Üniversitede öğrenci bilim dernekleri, sanatsal gruplar, spor bölümleri, kulüpler ve organizasyonlarda kültürel ve fiziksel gelişim için geniş olanaklar sunarak mükemmel çalışma koşulları sağlamaktadır. Lublin Teknoloji Üniversitesi, İngilizce olarak 2 program ve değişim öğrencileri için İngilizce olarak yürütülen 200’den fazla kurs sunmaktadır. Ayrıca, yaklaşık 700 uluslararası öğrenci Lehçe olarak Lublin Teknoloji Üniversitesi’nde eğitim görmektedir.

Lublin Teknoloji Üniversitesi, öğrencilere kapsamlı bir eğitim sunmak için disiplinlerarası bir yaklaşım benimsemektedir. Üniversite, geleneksel akademik alanların birçoğunu ve geniş bir modüler kurs yelpazesini içeren geniş bir müfredat sunmaktadır.

Sunulan Olanaklar

Lublin Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine çeşitli olanaklar sunarak akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır:

  • Kariyer Fırsatları: Lublin Teknoloji Üniversitesi’nin Kariyer Hizmetleri Ofisi, iş dünyası, iş/staj/eğitim teklifleri ve işverenler hakkında bilgi sunmaktadır. Ofis, öğrencilere ve yeni mezunlara kariyer planlaması konusunda bireysel ve grup atölyeleri düzenleyerek destek olmaktadır. Ayrıca, iş fuarları, işverenlerle buluşmalar ve yaz kariyer okulları gibi çeşitli etkinlikler organize edilmektedir.
  • Kütüphane: Lublin Teknoloji Üniversitesi Kütüphanesi, öğrencilere çeşitli online kaynaklara erişim imkanı sunmaktadır. Üniversitenin kendi öğrencileri direkt olarak öğrenci kartları ile kütüphane ve kitap ödünç alma hizmetlerini kullanabilir iken Lublin Teknoloji Üniversitesi öğrencisi olmayanlar için ise ödünç alma hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca, dört farklı fakültede bulunan kütüphanelerde bireysel ya da grup halinde çalışabileceğiniz alanlardan yararlanmanız da mümkündür.
  • Dil Eğitimi: Yabancı Diller Bölümü, Lublin Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine ve Erasmus+ programı katılımcılarına yüksek düzeyde dil eğitimi sunmaktadır. İngilizce ve Almanca kursları, A1’den C2’ye kadar olan tüm yeterlilik seviyelerinde mevcuttur. Ayrıca, yabancı öğrencilere Polonya dili ve kültürü eğitimi de verilmektedir.
  • Konaklama: Lublin Teknoloji Üniversitesi, Lublin şehrinde çeşitli konaklama olanaklarına sahiptir. Öğrenciler, üniversite kampüsü yakınında bulunan yurtlarda konaklayabilirler.
  • Öğrenci Toplulukları: Üniversite, öğrencilere bilim dernekleri, sanatsal gruplar, spor bölümleri, kulüpler ve organizasyonlarda kültürel ve fiziksel gelişim için geniş olanaklar sunmaktadır.
  • Burs Olanakları: Lublin Teknoloji Üniversitesi, başarılı öğrencilere çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Ayrıca, Erasmus+ Programı kapsamında uluslararası öğrencilere de burs imkanı sağlanmaktadır.
Bölüm AdıField NameÖğrenim DiliÖğrenim SüresiEğitim DerecesiEğitim TürüŞehirBaşvuru ÜcretiÖğrenim Ücreti/Dönemlik
Sürdürülebilirlik YönetimiSustainability Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 3.000 EURO || 2.Yıl: 3.000 EURO || 3.Yıl: 2.000 EURO
Tıbbi BiyolojiMedical Biologyİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 4.000 EURO || 2.Yıl: 3.800 EURO || 3.Yıl: 3.800 EURO
İş AnalitiğiBusiness Analyticsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin85 PLN2.500 EURO (Senelik)
Uluslararası İlişkilerInternational Relationsİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 2.200 EURO || 2.Yıl: 2.000 EURO || 3.Yıl: 2.000 EURO
Teknik FizikTechnical Physicsİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin85 PLN3.150 EURO (Senelik)
Turizm YönetimiTourism Managementİngilizce6 sömestr (3 Yıl)LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 2.200 EURO || 2.Yıl: 2.000 EURO || 3.Yıl: 2.000 EURO
Yazılım Geliştirme ve Web ServisleriSoftware Development and Web Servicesİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN2.500 EURO (Dönemlik)
İnovasyon ve GirişimcilikInnovation and Entrepreneurshipİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.000 EURO (Dönemlik)
Moleküler BiyolojiMolecular Biologyİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN4.000 EURO (Senelik)
Malzemeler KimyasıMaterials Chemistryİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 2.200 EURO || 2.Yıl: 2.000 EURO
Veri BilimleriData Scienceİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 2.200 EURO || 2.Yıl: 2.000 EURO
Grafik SanatlarıGraphic Artsİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublinPLN 1501.Yıl: 3.200 EURO || 2.Yıl:3.000 EURO
Eğitimde ve İşyerinde Kültürlerarası İletişimIntercultural Communication in Education and The Workplaceİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 1.750 EURO || 2.Yıl: 1.550 EURO
Uluslararası İlişkilerInternational Relationsİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN1.Yıl: 1.750 EURO || 2.Yıl: 1.550 EURO
Bilişim Teknolojileri Siber GüvenlikIT Cyber Securityİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıLublin85 PLN3.420 EURO (Senelik)

Yorumlar

Bize Ulaşın

Student Contact Form

Diğer Polonya Üniversiteleri

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.