Czestochowa Teknoloji Üniversitesi

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (Czestochowa University of Technology — CUT) (Politechnika Częstochowska), Czestochowa, Polonya'daki en büyük ve en eski yükseköğretim kurumudur. 1949 yılında kurulan bu prestijli üniversite, altı fakültede 24 alan üzerinden 100'den fazla uzmanlık dalında eğitim sunarak, öğrencilere geniş bir perspektif ve çeşitlilik sunmaktadır. Üniversite, Polonya ve Avrupa'nın bilimsel haritalarında kendine sağlam bir yer edinmiş olup, benzer profildeki Polonya'daki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır.
Czestochowa Teknoloji Üniversitesi
Czestochowa Teknoloji Üniversitesi
Konu Başlıkları

Giriş

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (Czestochowa University of Technology – CUT) (Politechnika Częstochowska), Czestochowa, Polonya’daki en büyük ve en eski yükseköğretim kurumlarından biridir ve 1949 yılında kurulan bu prestijli üniversite, altı fakültede 24 alan üzerinden 100’den fazla uzmanlık dalı ile öğrencilerine geniş bir bölüm yelpazesi sunmaktadır. Üniversite, eğitim kalitesi ve deneyimli akademik kardorsu ile Polonya’daki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, akademik kadrosunun bilimsel araştırmalardaki kalitesi ve deneyimi sayesinde, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok bilimsel ve eğitim programında aktif rol almaktadır.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, öğrencilere doktora derecesi verme hakkına sahip altı fakülte ile eğitim vermektedir. Bu fakülteler, Mekanik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi, Malzeme İşleme Teknolojisi ve Uygulamalı Fizik, Elektrik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Koruma ve Mühendisliği ve Yönetim Fakülteleridir. Ayrıca, üniversite, teknolojik ve bilimsel ilerlemelerle getirilen yeni kriterlere daha etkili bir şekilde yanıt verebilmek için akademik personelinin yüksek becerilerini ve doktora ve doçentlik derecesine sahip çalışan sayısının sürekli arttırarak kaliteli bir akademik kadro kurmanın çabasındadır.

Üniversite Hakkında

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, bilimsel ve akademik mükemmeliyetin yanı sıra, öğrencilerine kariyer fırsatları ve uluslararası işbirlikleri sunarak, geleceğin liderlerini yetiştirmektedir. Yaklaşık 14,000 öğrencisi ile Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, Polonya’da kendi alanında öne çıkan bir üniversite olup, çeşitli uluslararası kurslar ve burs imkanları ile uluslararası öğrencilere kapılarını açmaktadır.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi’ nin sunduğu hemen hemen tüm derece programları, Brüksel’deki Avrupa Ulusal Mühendislik Dernekleri Federasyonu (FEANI) tarafından akredite edilmiştir. Bu akreditasyon, üniversite mezunlarının küresel iş piyasasındaki pozisyonlarını güçlendiren Avrupa Mühendisi (EUR ING) unvanını almalarını sağlamaktadır.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, öğrencilere İngilizce’de üç yıllık tam zamanlı Lisans (BSc) çalışmaları sunarak, alanlarında derinlemesine profesyonel bilgi kazandırmaktadır. Bu program, öğrencilere aynı zamanda İş İngilizcesi ve ESP’de mükemmel dil yeterliliği geliştirmelerini sağlamaktadır. Üniversite, modern kütüphanesi, yüksek standartlardaki laboratuvarları ve konferans salonları ile öğrencilere ve akademik kadrosuna en iyi olanakları sunmaktadır.

Modern ve iyi donanımlı bir okul olarak ününe ün katan Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, yüksek seviyede eğitim ve geniş kurs yelpazesi sunmaktadır. Akademik kadrosunun eşsiz bilgi ve deneyimi, Czestochowa Teknoloji Üniversitesi’ nde öğrenimi teşvik edici ve paha biçilemez kılmaktadır. Üniversite, araştırma ve öğretimi desteklemek için yüksek standartlarda laboratuvarlar ve dersliklerin yanı sıra üç yurt, modern bir ana kütüphane ile fakülte kütüphanelerine sahiptir.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, uluslararası düzeyde geniş bir faaliyet yelpazesi sunmakta olup, çeşitli araştırma projelerine ve eğitim inisiyatiflerine aktif olarak katılmaktadır. Öğrenciler, genellikle ERASMUS programına büyük ilgi göstermektedir. Ayrıca, üniversite, mezunlarının küresel iş piyasasındaki pozisyonlarını güçlendiren Avrupa Mühendisi (EUR ING) unvanını almaya başvurabilmeleri için, hemen hemen tüm derece programları Brüksel’deki Avrupa Ulusal Mühendislik Dernekleri Federasyonu (FEANI) tarafından akredite edilmiştir.

Sunulan Olanaklar

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, öğrencilere sadece akademik anlamda değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda da çeşitli olanaklar sunmaktadır:

  • Burs Olanakları: Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, uluslararası öğrencilere doğrudan burs imkanı sunmamakla birlikte, hükümet veya özel burslara başvuran öğrencilere tam destek vermektedir.
  • Konaklama: Üniversite kampüsü içerisinde konumlanmış üç öğrenci yurdu bulunmaktadır ve bu yurtlarda 2000 öğrenci konaklayabilmektedir. Tüm konaklama olanakları kampüs içerisinde olduğu için ulaşım maliyeti bulunmamaktadır. Üniversite, tüm uluslararası öğrencilere oda sunma konusunda elinden geleni yapmaktadır.
  • Kariyer Fırsatları: Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine kariyerlerini planlama konusunda destek olmakta ve çeşitli işbirlikleri ile iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrenciler, kariyer ofisinden CV düzenleme, iş başvuru taktikleri gibi konularda bilgi alabilirler.
  • Öğrenci Toplulukları: Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine çeşitli öğrenci toplulukları ve kulüpler aracılığıyla sosyal ve kültürel etkinliklere katılma imkanı sunmaktadır. Bu topluluklar, öğrencilerin ilgi alanlarına göre çeşitlilik göstermekte ve onlara yeni arkadaşlıklar kurma ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunma fırsatı tanımaktadır.
  • Erasmus+ Programı: Czestochowa Teknoloji Üniversitesi, Erasmus+ programı kapsamında birçok üniversite ile anlaşmalı olup, öğrencilere yurtdışında eğitim alma ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sunmaktadır.
  • Kütüphane ve Laboratuvarlar: Üniversite, öğrencilere modern kütüphane ve laboratuvarlar sunarak, akademik çalışmalarını en üst düzeyde gerçekleştirebilmeleri için gerekli olanakları sağlamaktadır.
Bölüm AdıField NameÖğrenim DiliÖğrenim SüresiEğitim DerecesiEğitim TürüŞehirBaşvuru ÜcretiÖğrenim Ücreti/Dönemlik
Kalite ve Üretim YönetimiQuality and Production Managementİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
Materyal Tasarımı ve LojistikMaterials Design and Logisticİngilizce7 sömestr (3.5 Yıl)LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
YönetimManagementİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
Çevre MühendisliğiEnvironmental Engineeringİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
Mekanik ve Makine İmalatı- Mekanikte Modelleme ve SimülasyonMechanics and Machine Construction — Modelling and Simulation in Mechanicsİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
LojistikLogisticsİngilizce4 sömestr (2 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
Akıllı Sistemler ve Veri BilimiIntelligence and Data Scienceİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)
Kalite ve Üretim YönetimiQuality and Production Managementİngilizce3 sömestr (1.5 Yıl)Yüksek LisansTam ZamanlıCzęstochowa85 PLNGüz Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 1.920 EURO (Senelik) || Bahar Dönemi Kayıt Olacaklar İçin Ücret: 2.400 EURO (Senelik)

Yorumlar

Bize Ulaşın

Student Contact Form

Diğer Polonya Üniversiteleri

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.