Wroclaw Ekonomi Üniversitesinin Türk IP'lerini engellemesi

Cevaplandı
0
0

Az önce yüksek lisans programlarını incelemek için web sitesine girmeye çalıştığım ama sayfa yüklenmedi. Ben de Polonyalıların biraz ırkçı olduğunu bildiğimden acaba ip adresim engelleniyor olabilir mi diye düşündüm ve http://www.downforeveryoneorjustme.com/ue.wroc.pl web adresi üzerinden denediğimde “It’s just you. http://ue.wroc.pl is up.” yazısı geldi. Daha sonra VPN açıp başka ülke IP adresi üzerinden siteye girmeyi denedim ve başarılı oldum. Kısacası böyle bir durum var, haberiniz olsun diye yazıyorum.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Açıkçası Polonya’da ırkçılık eskiye oranla artmış durumda, ancak bahsettiğiniz şekilde resmi bir kurumun özellikle Türlere karşı bu tip bir engellemesi söz konusu değil 🙂 Kaldı ki böyle bir şey yasal dahi olmadığı için mümkün olamaz. Sizin için Türkiye’deki tanıdıklarımla da iletişime geçip durumun doğru olup – olmadığını denettirdim ve DNS gibi yöntemler kullanmadan rahat bir şekilde siteye erişebildiler.

Dolayısıyla sizin kullandığınız web tarayıcıdaki cookie gibi nedenlerden dolayı erişim sağlayamamış olabilirsiniz. İsterseniz başka web tarayıcısı kullanarak ya da tarayıcınızdaki cookie ‘leri temizleyerek tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Aynı tarayıcıyla proxy kullanarak giriş yapabildim. Şimdi ip değiştirmeden başka iki tarayıcıyla denedim yine giremiyorum. Belki de arkadaşlarınız diğer wroclaw üniversitesine girdi. Benim dediğim ekonomi üniversitesine girilemiyor.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Hala bağlanılmıyor. Dediğim gibi yalnızca IP adresi değiştirerek, başka ülke IP’leriyle girebiliyorum. Türk IP’siyle farklı web tarayıcılar ve hatta farklı internet sağlayıcıları kullanarak (yani farklı türk IP’leriyle) denedim, ama olmadı.

Başvurmak da istiyordum buraya ama eğer Türk olduğum için kabul etmeyeceklerse hem zamanımı hem paramı boşa harcamak istemem. Mantıklı bir sebep arıyorum ama bulamıyorum da. Aklıma gelen ihtimaller şunlar:

  1. Türkleri istemiyorlar.
  2. Belki danışmanlık şirketleri üzerinden başvurulmasını istiyorlar.
  3.  Belki türkiye üzerinden web sitelerine saldırı yapıldığı için Türk IP’lerini engellediler.

Siz ne dersiniz?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Gerçekten garip. Sizin uyarınızla tekrar kontrol ettirdim ve gerçekten de üniversitenin sayfasına bağlanmada sorun yaşayanlar var. Özellikle Türkleri istemedikleri konusuna katılmıyorum 🙂 Tam tersi Wroclaw Ekonomi Üniversitesinde eğitim alan birçok Türk arkadaşım var ve kesinlikle ırkçılıkla alakalı bir sorunları yok.

İsterseniz info@polonyadayiz.com mail adresine tam olarak eğitim almak istediğiniz konuyu detaylıca açıklayan bir mail atın. Sizin için ne yapabilirim bakalım. Merak etmeyin, herhangi bir danışmanlık ücreti kabul etmiyorum. En azından kaydınızı yapma konusunda belki yardımım dokunabilir. 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 4
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*