Varşova'da diyetisyenlik

Cevaplandı
0
0

Merhaba. Varşova’da beslenme ve diyetetik alanında yüksek lisans yapabileceğim üniversite mevcut mu? Ve diyetisyen olarak Varşova’da çalışma imkanı bulabilir miyim acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya’da Beslenme ve Diyetisyenlik bölümünde eğitim veren üniversiteleri genellikle Tıp Üniversiteleri içerisinde bulabilirsiniz. Ancak her bir üniversiteyi tek tek incelemeniz gerekecektir. Polonya’nın En İyi Üniversiteleri hakkındaki yazımda 4 numara ile belirttiğim kısmı inceleyebilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse “Warsaw University of Life Sciences” bahsettiğiniz bölümde eğitim veriyor.

Buna ek olarak burada yer alan üniversitelerin web sitelerine de bakmanız iyi olabilir. 🙂 Diyetisyen olarak çalışma konusunda ise çok fazla bilgim yok açıkçası. Ancak yakın çevremde gördüğüm kadarıyla gençler arasında oldukça popüler bir bölüm. Polonya halkı da sağlığına düşkün bir halk. Aynı zamanda şehirlerde birçok diyetisyenlik ofisleri de görebiliyorum. Bahsettiğiniz bölümde eğitim alan birilerini bulabilirseniz belki daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. 🙂

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan sorular olursa yazmaktan çekinmeyin.Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Verimli bir site olmuş elinize sağlık 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Peki Polonya’da da Türkiye’de olduğu gibi memur olma durumu var mı? Yani belli bir sınavı geçip mesleği icra etme durumu söz konusu olabiliyor mu? Bu konuda fikriniz var mı acaba?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Rica ederim 🙂 Umarım sitedeki yazılar işinize yarıyordur.

Türkiye’deki gibi Polonya’da Devlet Memuru olma şansınız var tabi ki. Ancak gözlemlerime göre memur olmak Türkiye’deki kadar yaygın değil. Yani insanlarda “Devlete Kapağı atim” anlayışı yok diye düşünüyorum. Hatta Valilik, Belediye gibi devlet dairelerinde çalışmak isteyenler çok çok azdır.

Ancak Doktorluk, Avukatlık, Hemşirelik, Diyetisyenlik gibi alanlardan mezun olanlar, eğer devlette çalışmak isterlerse bizdeki KPSS’ye benzer bir sınava girerler. Başarılı olanlar da, ihtiyaç doğrultusunda işe yerleştirilirler. Emin değilim; ancak bildiğim kadarıyla devlette çalışabilmek için Polonya vatandaşı olmanız gerekiyor.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 4
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*