Varşova üniversitesi yüksek lisans kaydı için diploma notu

Cevaplandı
0
0

Selamlar, varşova üniversitesi yüksek lisans için kayıt olmak istediğim bölümde aşağıdaki yerleri anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

“Complete grade which you obtained on the diploma and the scale of grades which can be obtained in the educational system which you graduated from. Please write it from the smallest to the largest grade [e.g. 4, 2-5]”

“Complete average of grades that you obtained during your higher education as well as the minimum and maximum average of grades which can be obtained in the educational system which you graduated from [e.g. 3.25, 2-5]”

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Öncelikle İstanbul’a seyahat ettiğim için size geç cevap vermek durumunda kaldım, kusura bakmayın. Varşova Üniversitesi için başvuru yapmak için hala zamanınız var diye tahmin ediyorum. 🙂

Varşova Üniversitesi online başvuru formu için mi, yoksa üniversite yetkilisine vermek için mi bunlara ihtiyacınız var, tam anlayamadım. Sizden istenilen bu 2 belge, kendi okulunuzdan alabileceğiniz belgelerdir. Yani tüm derslerinizi teker teker belirleyip, bu dersleri geçmek için aldığınız puanları kendi kendinize yapmanız mümkün değildir.

Dolayısıyla kendi öğrenci işlerinize gitmeli; Diploma ile beraber, Not Dökümünüzü (Transkript) ve Diplom Supplement isimli bir diğer belgeyi almalısınız. Master başvurunuz için bu belgeler dışında herhangi başka bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. (Başlangıç aşamasında)

Aklınıza takılan soruları bekliyorum 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Başvuru için son 1 gün kaldı. Herhalde tatildesiniz şimdi. Normale aradan 1 gün bile geçmeden cevaplıyordunuz. Ben her zamanki gibi işimi son günlere bıraktığım için bunun sıkıntısını yaşıyorum. Nasıl bir şanssızsam sizin cevaplayamadığınız zamana denk getirdim soruyu.

Burada iki farklı şey isteniyor o yüzden istedikleri şeyi tam anlamadım, emin olmak için sordum. Not ortalamam 4 üzerinden 2.7 diyelim, tam olarak ne yazmam gerekiyor. Benim okuldan 2’nin altındaki bir ortalamayla (CGPA) mezun olunamıyor. Ayrıca mezun olmak için diplomada hiç F notu olmaması gerekiyor. Not sistemi de şu şekilde:
AA = 4.0, BA=3.5, BB=3.0, CB=2.5, CC=2.0, DC=1.5, DD=1.0, F=0.0

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

yanlış yazmışım biraz daha zaman var.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba, benim sorduğum başvuru formunda doldurulması gereken alan için ne yazmam gerektiği. Ekran görüntüsünü atıyorum çünkü sisteme giriş yapmadan o kayıt sayfasını açamazsınız. Burada tam olarak ne istediklerini anlamadım. Yani sadece diploma ortalamamı (CGPA) istese yazacağım ama iki ayrı şey istiyor gibi.

ekran görüntüsü

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Açıkçası bunu online başvuru formunda sormuş olmalarına şaşırdım. Normalde elden teslim edilen belgelerdir bunlar ve formlarda sorulmaz.

Ancak anlayabildiğim kadarıyla ilk bölüme; Diploma Supplement belgesinde yer alan derslerinizden aldığınız puanları, küçükten büyüğe doğru sıralayın deniyor. Bunu dönem dönem mi, yoksa her ders için ayrı ayrı mı yazmalısınız net anlayamadım. Esasında ilk madde biraz garip geldiği için çok net bir şey diyemiyorum.

İkinci bölümde ise; Diploma‘da yer alan ortalamanızın ne olduğu soruluyor. Tabi ki Türkiye’deki 5’lik sistem üzerinden aldığınız notu yazmalısınız.

Yine de Varşova Üniversitesinden bir yetkiliye de sormanızda yarara var. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bu durumu net öğrendiğinizde bizi de bilgilendirebilirseniz çok sevinirim 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba, kendilerine oldukça ayrıntılı sordum. Benim not ortalamamın (CGPA) oradaki karşılığını hesaplayıp yazdılar ve ilgili alanların her ikisine de onu yazmamı söylediler. Türkiye’de 4 üzerinden olan notu 5 üzerinden yazdılar kısacası. Örneğin 4 üzerinden 2.5 olan not, Polonya’da 5 üzerinden 3.13 yapıyor. Aslında orada istenilenin bu olmadığını anlayabiliyorum ama öyle dedikleri için uzatmadım, söyledikleri gibi yazdım.

Başvuru ücretini de ödedim bu arada 80 PLN (58 TL) ama henüz sistemlerinde gözükmedi. 1-2 iş günü sürer diye e-posta geldi. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz çünkü az zaman kaldı.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Evet o formdaki yazılanlar başka bir şeyi ifade ediyor, ama dediğiniz gibi eğer kabul ettilerse sorun yok 🙂 Başvuru işlemlerinize başladıkları için, son başvuru tarihi geçse bile sizi yarı yolda bırakmayacaklardır. Bu arada aldığınız bilgiyi bizimle de paylaştığınız için teşekkürler 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 7
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*