Varşova Üniversitesi kabul koşulları ve aklıma takılanlar

En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

  1. Eğer üniversite ile yapacağınız görüşmede, girmek istediğiniz bölüm için esasında yeterli olduğunuzu, ancak İngilizce veya Lehçe dil eğitimi almanız gerektiği şeklinde bir sonuç çıkarsa, hazırlık eğitiminizden sonra eğitiminize başlayabilirsiniz. Yani bir nevi “Şartlı Kabul” almış olursunuz ve bu durum bazı üniversiteler için geçerlidir. Ancak bazı üniversitelerde durum daha farklıdır. Yani size şartlı kabul veremez ve kurs bitiminde sizi bölüme kabul etme gibi bir zorunlulukları olmaz. Bu durumda girmek istediğiniz bölüm için ayrıca bir başvuru yapmak durumunda kalırsınız. Dolayısıyla başvuru yapacağınız üniversite ile bu durumu net bir biçimde görüşmelisiniz. Özellikle de bazı Danışmanlık Firmalarının Yalanları konusunda dikkatli olmanız gerektiğini düşünüyorum.
  2. Bildiğiniz gibi Varşova Üniversitesi, hem Polonya’nın En İyi Üniversiteleri arasında, hem de Dünyanın En İyi Üniversiteleri arasında yer alan oldukça başarılı bir üniversitedir. Dolayısıyla öğrencilerini seçerken de oldukça seçici davranıyor. Benimle paylaştığınız notlar oldukça iyi olmasına rağmeni bunun kararını verecek merci üniversitedir 🙂 Sadece not ortalamalarına da değil, aynı zamanda kişisel başarı, istek, motivasyon gibi kriterleri de değerlendirdiklerini belirtmem gerekli.
  3. Çift anadal, yan dal gibi ek eğitim imkanlarınız var ve bunlar için de ayrıca ödemeler yapmak durumundasınız. (Burs almadığınızı var sayıyorum)
  4. Polonya’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri için burs alma imkanınız var. Ancak tahmin ettiğiniz gibi, burs almak için oldukça başarılı bir öğrenci olmanızın yanı sıra, burs fırsatlarını da usanmadan takip etmelisiniz. Yakın zamanda Polonya Hükümet Bursları hakkında detaylı yazımda bu konuya değineceğim 🙂

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*