Varşova Üniversitesi başvuru tarihleri

Cevaplandı
0
0

Öncelikle Polonya’da üniversite okuma konusundaki bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Benim aklımda 1-2 soru işareti var hala. İlk olarak İngilizce yeterliliğimi IELTS veya TOEFL sınavlarından biriyle kanıtlayıp, 2017-2018 senesi için Varşova üniversitesi psikoloji bölümüne başvuru yapmayı düşünüyorum.

Şu anda bir vakıf üniversitesinde psikoloji bölümünde 1. sınıfa başlayacağım. Varşova üniversitesi için başvuruların Mayıs ve Haziran tarihlerinde kabul edildiğini, eğitimin ise Ekim – Kasım gibi başladığını anlatmışsınız. Peki okulla hangi tarihlerde iletişime geçmeliyiz? İkinci olarak Da yakın arkadaşlarım Polonya’daki İngilizce bilme oranının düşüklüğü ve ırkçılık konusunda beni uyardılar. Siz orada yaşayan biri olarak bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, daha önce bu konuyla ilgili sorun yaşadınız mı hiç?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Yazılarım hakkındaki düşünceleriniz için teşekkürler 🙂 İlerleyen zamanlarda çok daha fazla bilgiyi site içerisinde görebileceksiniz.

Varşova Üniversitesi ve genel olarak Polonya Üniversiteleri için başvuru tarihleri MayısHaziranTemmuz aylarında başlar. Dolayısıyla bu tarihlerde üniversite ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Polonya’da İngilizce Bilme Oranı, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça iyi bir seviyededir. Özellikle de Varşova, Wroclaw, Krakow, Gdansk, Lodz gibi Polonya’nın büyük şehirlerinde İngilizce iletişim kurmakta zorluk çekmeyeceğinizi söyleyebilirim. Kaldı ki, ben de uzun yıllardır sadece İngilizce ile hayatımı sürdürüyorum 🙂 Zamanla günlük hayatta kullanabileceğiniz Lehçe bilgisine de erişeceksiniz. Bkz: Lehçe Öğren

Polonya’da ırkçılık konusunda ise zaman zaman problemler yaşayabiliyoruz. Özellikle son aylarda siyasal nedenlerle ırkçılıkta artış var. Ancak eğitim gibi önemli bir konuda Polonya’dan vazgeçmenize neden olabilecek bir durum söz konusu değil. Daha detaylı bilgi için ırkçılık konusundaki yazılarıma bakabilirsiniz.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*