Varşova Teknik Üniversitesi hazırlık yılı

En iyi Cevap
1
0

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Varşova Teknik Üniversitesi, hem Polonya’nın En İyi Üniversiteleri arasında, hem de Dünyanın En İyi Üniversiteleri arasında yer alan oldukça başarılı bir üniversitedir. Dolayısıyla öğrencilerini seçerken de oldukça seçici davranıyor.

Bahsettiğiniz gibi, Türkiye’deki eğitim hayatınızda aldığınız Fizik ve Matematik derslerinde en az %70’lik başarı oranını sağlamanız gerekli. Aynı zamanda sizi tanımak ve yeterliliğinizi denemek için online bir görüşme de yapılır. Bu online görüşmede başarılı olsanız bile, bahsettiğimiz %70’lik başarı oranını sağlayamamanız durumunda, sizi Foundation (Hazırlık Yılı) için kabul ederler ve hazırlık sonrasında eğitiminize başlayabilirsinniz 🙂

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Bir videoda bu ortalamalar 11. ve 12. sınıf Fizik ve Matematik derslerinin ortalamaları diyor. Bu doğru mu? Doğruysa çünkü benim epey bir yüksek olacak da 🙂 Yani en azında 75-80 belki daha yüksek seviyelerde olacak ortalamam.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Son sene dersleriniz de dahil, 4 senelik Lise eğitiminizdeki Fizik ve Matematik derslerinizin ortalamalarına bakılır. Yani sadece 11. ve 12. sınıf ortalamalarınıza bakıldığını söyleyemem. O yüzden sizden Lise eğitiminizin tümünü kapsayan transkript örneği istenecektir.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 3
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*