Tax Free ve alınan teknoloji ürünlerine gümrükten pul yapıştırma

0
0

İyi günler,

Ben Polonya’dan telefon almak istiyorum ve 2 gün sonra uçağım var (Tegel’den İstanbul’a) Merak ettiğim ise Polonya’dan alacağım telefon için aldığım yerden Tax Free formu dolduracağım; ama ben Polonya’dan Berlin’e otobüsle gideceğim. Doldurmuş olacağım Tax Free formuna Berlin Tegel havaalanında gümrük bürosunda pul yapıştırabilyor muyum Tax Free’den yararlanmak için, sonuçta Polonya’dan alıyorum telefonu 🙂

Teşekkürler…

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Dediğiniz gibi Tax Free uygulamasından yararlanmak istiyorsanız eğer; Polonya’da satın alacağınız telefon için, ürünü alacağınız mağazada Tax Free belgesi düzenletmelisiniz.

Polonya Avrupa Birliği üyesi olduğu için, Polonya’da alacağınız ürüne herhangi bir Avrupa Birliği üyesi ülkeden gümrük onayı alabilirsiniz. Dolayısıyla Berlin’deki gümrük ofisinde pul yapıştırmanız mümkün 🙂 Daha önceki senelerde bu şekilde değildi; ancak Global Blue tarafından yapılan açıklamaya göre artık mümkün.

Dünya genelindeki Tax Free ofislerine buradan ulaşabilirsiniz.

Global Blue tarafından yapılan açıklama: Herhangi bir AB üyesi ülkeden yapacağınız alışverişinize ait global blue tax free formunuza (satın almış olduğunuz ürün ambalajında olmak kaydıyla ve ürünü göstererek) herhangi bir AB üyesi ülkeden çıkış yaparken gümrük onayı alabilirsiniz ve sonrasında iadenizi havalimanındaki global blue ödeme noktasından tahsil edebilirsiniz.  Ayrıca gümrük onaylı formlarınızla iadenizi biz de ödeyebiliriz. En önemli nokta tax free formunuzun geçerli olabilmesi için mutlaka gümrük onayı almanız gerekmektedir.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

slm:

almanyadan aldığım telefonumun tax free belgesini gümrükte onaylatamadım.

alman konsolosluğundan ücret karşılığı (fatura başına 25 Avro) onaylatmak için başvurdum. fakat telefonumun ambalajını  açıp kullanmış olduğumdan belgelerimi onaylamadılar. acaba bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?

gerçekten telefonun ambalajının açılmamış olması olmazsa olmaz bir şart mı?

acele cevap verirseniz memnun olurum

şimdiden teşekkürler

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Maalesef bazı kontrol noktalarında ürününüzün açılmamış, ambalajının bozulmamış halini görmek isterler. Yani ürünü kullanmış bile olsanız, Tax Free için başvurmadan önce orjinal ambalajına en yakın haline getirmeniz gerekirdi.

Eğer ürününüzü açılmamış gibi paketleme şansınız ve vaktiniz varsa, şansınızı tekrar deneyebilirsiniz. Sonuçta Tax Free başvurunuz kabul edilmediği için, pasaportunuza herhangi bir işlem yapılmadı diye tahmin ediyorum.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 3
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*