Schengen vizesi ile avrupa ülkelerine seyahat mümkün mü?

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Önümüzdeki dönem Polonya’da öğrenim göreceğim. Schengen vize süresi içinde AB ülkelerine herhangi işlem yapmadan geçiş yapabilir miyim? Bir de kalacağımız evlerde genelde yutdışından gelen öğrencilere mi paylaştırılıyor yoksa yerli öğrencilerin de yoğunluğu var mı ?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya C Tipi Schengen Vize İşlemleri Hakkında Her Şey başlıklı yazımda da belirttiğim gibi, alacağınız vize ile Schengen üyesi AB ülkelerine geçiş yapma hakkınız vardır. Dolayısıyla sahip olduğunuz vize ile seyahat etmekte sorun yaşamazsınız. 🙂

Polonya’da eğer yurtta konaklayacak iseniz, Türkiye’den gelen öğrencileri genellikle Türklerle aynı odalara vermeye çalışırlar. Ancak tabi ki odanızda başka milletlerden öğrencilerin olması da muhtemel. Bir diğer durum ise, yabancı öğrencileri genellikle diğer milletlerden gelen yabancı öğrencilerle birlikte odaya yerleştirirler. Yani Polonyalı oda arkadaşınızın olması ihtimali biraz düşük diyebilirim. Ancak eğer Polonya’da Ev Kiralamak istiyorsanız, kiminle kalacağınızı kendiniz karar verebilirsiniz.


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*