Poznan güzel sanatlar akademisi başvurusu için referans mektubu

Cevaplandı
0
0

Merhabalar,

Ben güzel sanatlar fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim (Bu yıl 4. sınıfa geçtim). Yüksek lisansımı ve bundan sonraki yaşamımı Polonya’da devam edeceğim. Fakat Poznan güzel sanatlar akademisi başvuru şartlarında üniversitemde 2 profesörden alınmış referans mektubu isteniyor. Ve benim olduğum fakültede benim dersime giren bir profesör yok. Üniversite bünyesindeki herhangi bir profesörden alınabilir mi bu mektup?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya’da Eğitim almaya ve yaşamaya karar vermenize sevindim. Gerçekten kaliteli ve uygun fiyatlı yüksek lisans programları var. Ayrıca Yaşam Giderleri bakımından da hala Avrupa’nın en uygun ülkelerinin başında geliyor.

Poznan güzel sanatlar akademisi ise, kendi alanınızda eğitim alabilmeniz için en iyi okullardan bir tanesi. Sorunuza gelirsek, Polonya’da üniversite hocalarına genel olarak “Profesör” şeklinde hitap edilir. Dolayısıyla araştırma görevlisi olan öğretmede ne Profesör deniyor, gerçekten profesör olana da 🙂 Bu yüzden kendi fakültenizde dersinize giren ve size olumlu görüşler yazacağına emin olduğunuz hocalarınızdan referans mektubu istemeniz yeterlidir. Seçeceğiniz hocalarınız mümkün olduğu kadar üst kademeden ise, kabul konusunda avantajınız artacaktır.

Ayrıca eğer sizin hakkınızda olumlu görüşler yazacağına eminseniz eğer, dersinize girmeyen (sizi tanımayan) bir profesöre de rica edebilirsiniz. Ancak tavsiyem, sizi tanıyan bir hocanızla görüşmenizdir.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılan soruları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*