Polonya'da yüksek lisans yapmak istiyorum

Cevaplandı
0
0

İnşaat mühendisliği 3 sınıf öğrencisiyim ve Polonya’da yüksek lisans yapmak istiyorum. Herhangi bir üniversiteye başvuru yapmak için hangi sınavlara girmem gerekiyor? Sizce hangi üniversitede yüksek lisans yapmalıyım? Başvuru şartları nelerdir? Ve eğer gidebilirsem yüksek lisansımı yaparken burs alabileceğim kurumlar var mı, varsa nasıl başvuru yapabilirim? sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya Üniversiteleri içerisinde eğitim alabilmeniz için, özellikle de Yüksek Lisans için, herhangi bir sınava girme şartı yoktur. Direkt olarak eğitim almak istediğiniz üniversite ile iletişime geçmeli ve gerekli evrakları hazırlamalısınız 🙂

Dünyanın En İyi Üniversiteleri listesinde yer alan Varşova Üniversitesi ve Jagiellonian Üniversitesi, kendi öğrencilerini seçerken çok seçici davrandığı için, kendi içlerinde küçük bir ön eleme sınavı yapabilirler. Ancak bu genellikle sözlü bir mülakat şeklinde gerçekleşir.

Hangi bölümde Yüksek Lisans yapmak istediğinizi bilemiyorum, ancak her zaman Polonya’nın En İyi Üniversiteleri listesinde yer alan ilk 10 üniversiteyi öneriyorum.

Üniversite başvurusu için öncelikle eğitim almak istediğiniz üniversite ile iletişime geçmelisiniz. Başlangıç aşamasında online başvuru formunu doldurmalı ve sizden istenecek olan Diploma ve Transkript örneğinizi yetkiliye sunmalısınız. Aynı zamanda eğer en az B2 seviyesinde dil yeterliliğiniz var ise, bu sertifikanızı da sunmalısınız. Daha sonrasında ise istenecek diğer belgeler liste halinde size iletilecektir. Eğer dil yeterliliğiniz yok ise, üniversite bünyesindeki kursa ya da herhangi bir özel kursa kayıt olabilir ve hazırlık kursuna kayıt olabilirsiniz. (Varşova’da uygun fiyatlı dil kursu hakkında detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz)

Polonya’da Burs Bulma konusu ise biraz detaylı bir konu açıkçası. Bu konuda elimden geldiğince detaylı bir yazıyı tamamlamak üzereyim ve en kısa zamanda site içerisinde bu yazıyı bulabileceksiniz. Ayrıca Danışmansız Kendi Kendinize Polonya’da Üniversite Kaydı konusunda detaylı bir yazı, en kısa zamanda site içerisinde olacaktır 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*