Polonya'da yüksek lisans eğitimi için YÖK denklik başvurusu yapmalı mıyım?

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Öncelikle gerçekten harika bir soru cevap platformu, arkadaşlarımız ve biz kendimizle ilgili olmasa da birçok konuda ön bilgi sahibi olabiliyoruz. İlgi ve yardımlarınız çok anlamlı.

Size sormak istediğim ise, ben Türkiye’de bir üniversiteden mezunum, Poznan’da yüksek lisans yapmayı düşünüyorum fakat YÖK denkliği olmadığı için denklik başvurusu yapmak gerekliymiş sanırım. Yurtdışında üniversiteye başlamadan önce Yök’e herhangi bir başvuruda bulunmam gerekiyor mu ve neler yapmalıyım.

Teşekkür ederim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Öncelikle yazılarımla sizlere yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Daha detaylı ve bilgi içerikli yazılar da yolda 🙂

Polonya’daki Üniversiteler, YÖK tarafından tanınan ve denklik verilen üniversitelerdir. Ancak bu denkliği alabilmek için belli şartları karşılamanız gerekiyor. Ayrıca dediğiniz gibi Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, eğitim almak istedikleri ülke, üniversite ve bölüm hakkında denklik sorgusu yapabilirler. Bunun için YÖK’e bir dilekçe yazmaları gerekecektir.

Ayrıca YÖK Denklik Şartları, sadece Lisans eğitimi almak isteyenler için geçerlidir. Dolayısıyla siz Yüksek Lisans yapmak istediğiniz için herhangi bir şekilde denklikle ilgili probleminiz olmayacaktır 🙂

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*