Polonya'da Yüksek Lisans

0
0

Türkiye’de sinema-televizyon eğitimi aldıktan sonra Lodz’a yüksek lisans için gidebilir miyim? Bunun için gerekli şartlar ve yüksek lisans eğitim ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar Mert,

Türkiye’deki eğitimini tamamladıktan sonra tabi ki yüksek lisans (master) eğitiminize Polonya‘da devam edebilirsiniz. LODZ FİLM OKULU başlıklı yazımda okulun sunduğu bölümleri ve ücretlerini yazmıştım, yazıyı incelemeni tavsiye ederim.

Polonya Üniversiteleri için kabul alma koşulları neredeyse birbirinin aynısıdır. Dolayısıyla örnek olması için üniversiteye başvuru prosedürünün ayrıntılarını WROCLAW TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GİRİŞ ŞARTLARI başlıklı yazımda daha önce sizlerle paylaşmıştım, bu yazıyı da incelemenizi tavsiye ederim 🙂

Lodz Film Okulu başvurusu için öncelikle okulun sekreterliğiyle iletişim kurmalısınız. Eğitiminizi İngilizce mi yoksa Lehçe mi almak istediğinize de karar vermeli ve eğer dil yeterliliğiniz yok ise, hazırlık kurslarına kayıt olmayı düşünebilirsiniz.

Eğer aklınıza takılan sorular olursa sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂 Umarım sorunuza cevap verebilmişimdir. Görüşmek üzere…

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*