Polonya'da yaşamak istiyorum

Cevaplandı
0
0

Öncelikle sitenizin harika olduğunu belirtmek isterim.

Polonya’da yaşamak üzerine birçok sayfayı ziyaret ettim. Daha önce hiç yurt dışı deneyimim olmadığı için bu konuda son derece cahil olduğumu belirtmek isterim. Fakat sizlerinde bilgi paylaşımı ile bir yol çizebileceğimi düşünüyorum.

Öncelikle kız arkadaşım bir Polonyalı. Bende onun yanına yerleşip, çalışmak ve bir hayat kurmak istiyorum. Aynı zamanda master gibi eğitim imkanlarından da faydalanabilirsem ne mutlu bana. Üniversite mezunuyum ve İngilizceye hakimim.

Kız arkadaşım bir davet yollayabilir ama bu yöntemle sadece turistik vize mi alabiliyorum, yoksa diğer vize imkanlarından faydalanıp iş bulabilir ve oraya yerleşebilir miyim bilmiyorum.

Yani tek istediğim Polonya’ya gelip bir iş bulup sonra da mümkünse bir eğitim almak. Kız arkadaşımın bir Polonyalı olması ve davetiye göndermesi bunun için yeterli mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Lütfen benim için uygun bir yöntem paylaşır mısınız?

Çok teşekkür ederim..

Saygılar.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Çok teşekkür ederim 🙂 Polonya Hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz çok geniş kapsamlı bir platform hazırlığım henüz bitmiş değil. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde işinize yarayabileceğini düşündüğüm daha birçok bilgiyi, Polonyadayiz.Com içerisinde bulabileceksiniz.

Dediğiniz gibi, Polonya’da davetiye gönderme yoluyla C Tipi Schengen Vizesi (Turistik Vize) alabilirsiniz. Diğer vize imkanlarından yararlanabilmeniz de mümkün, ancak Polonya’da uzun süreli ikamet etmek amacınız var ise, Master imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Bu sayede D Tipi Ulusal Vize alabilir, sonrasında ise Polonya’da Oturum İzni alabilirsiniz. ayrıca belirtmem gerekir ki, Turistik vize ile Oturum İzni başvurusunda bulunamıyorsunuz. Bu konudaki detaylı bilgiler için, şu yazılarıma bakabilirsiniz:

Bir başka ihtimal ise, Polonya’da İş Bulabilir ve bu sayede konsolosluktan Çalışma Vizesi alabilirsiniz. Ancak öncelikle iş bulmanız gerekiyor.

Bir diğer alternatif ise, Polonyalı kız arkadaşınız ile evlenebilir, ve çok kolay bir şekilde Polonya Vizesi alabilirsiniz.

Aklıma gelen son bir ihtimal ise, Polonya’da uygun fiyatlı bir dil kursuna kayıt olabilir, ve kurs sürecinde iş bularak Polonya’da kalma yollarına bakabilirsiniz. Polonya’da uygun fiyatlı ve kaliteli eğitim veren kurs hakkında yazdığım yazıya bakabilirsiniz: Varşova Lisan Dil Kursu

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Lütfen aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*