Polonya'da üniversite eğitimi hakkında sorular

En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

  1. Polonya Oturum İzni İşlemleri başlıklı yazımda da belirttiğim gibi; okul dondurma, okul kaydı sildirme, okulda başarısızlık, adres değişikliğini bildirmeme, evlilik… gibi önemli değişiklikleri mutlaka ama mutlaka bağlı bulunduğunuz valiliğe bildirmek zorundasınız. Sizin bahsettiğiniz durumlar da, okulunuz tarafından direkt olarak bağlı bulunduğunuz valiliğe bildirilir. 2 dersten kalmak eğitim hayatınızı etkileyen bir durum değil ise, oturum kartınız iptal edilmez. Ancak sınıfta kalma gibi bir durumunuz var ise yine de dikkatli olmanızda fayda var 🙂
  2. Polonya’da yazılım mühendisliği veya Bilgisayara mühendisliği gibi bölümlerde yoğun bir şekilde Matematik dersi görmek durumundasınız. Kendi çevremde bu bölümlerde okuyan Türklerde zorlanan kişilerle karşılaştım. Ancak düzenli bir çalışma ile başarıya ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Bu durum her bölüm için geçerli. Yani siz gerçekten eğitim almaya niyetliyseniz ve derslerinizi dikkate alırsanız mutlaka başarılı olursunuz. Ayrıca eğer matematik konusunda yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız eğer, mühendislik dışındaki diğer bölümleri de düşünebilirsiniz.
  3. Polonya üniversitelerine başvuru yaparken hem diploma notunuza, hem de not dökümünüze (transkript) bakılır. Dolayısıyla mühendislik alanında eğitim alacaksanız eğer, Matematik, Fizik, Kimya gibi Fen derslerinizin yüksek olması, kabul alabilmeniz için büyük avantaj olacaktır.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*