Polonya'da üniversite değiştirmek mümkün mü?

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Wroclaw’da İngilizce konuşma oranı yüksek midir? Polonya’da bir üniversiteye başlayınca diğer Polonya üniversitelerine geçmek mümkün müdür?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Benim de eğitim aldığım ve yaşadığım, bana göre Polonya’nın en güzel şehri olan Wroclaw’da İngilizce konuşma oranı oldukça yüksektir 🙂 Ayrıca Polonya’nın Varşova, Krakow, Gdansk, Lodz gibi büyük şehirlerinde de İngilizce bilme oranı bir hayli yüksektir ve günlük hayatınızda aktif bir şekilde İngilizce konuşabilirsiniz. Polonya Halkının İngilizce Bilme Oranı başlıklı yazımı da ayrıca inceleyebilirsiniz.

Polonya Üniversiteleri arasında geçişler mümkündür. Ancak geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin şartlarını yerine getirmeniz beklenir. En büyük şart ise, Türkiye’de olduğu gibi, eğitim aldığınız üniversitedeki dersleriniz ile, geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin ECTS ders kredilerinin ve ders içeriklerinin aynı / benzer olması gerektiğidir. Bu konuda detaylı bir yazı yazacağım. 🙂 Ayrıca daha önce sorulan soruya verdiğim cevabı inceleyebilirsiniz: Polonya’da Eğitim Zor Mu?

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan sorular olursa yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*