Polonya'da Postaneden Kartpostal göndermek

0
0

Merhaba. Polonya’da Erasmus öğrencisiyim. Ülkeme buradaki post office den zarfa kart koyup yollamak istiyorum. Bunun için neler gerekiyor ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Sanırım Polonya’nın resmi posta servisi olan Poczta Polska‘yı kullanacaksınız. Diğer posta servislerini kullansanız dahi yapmanız gereken işlem çok basit.

  1. Postaneye gittiğinizde öncelikle kartınızı uygun ebatta bir zarf satın almalısınız. Bu zarfın sol üst köşesine kendi Ad, Soyad, Adres ve Telefon bilgilerinizi yazın. Sağ alt köşesine ise posta göndereceğiniz kişinin Ad, Soyad, Adres ve Telefon bilgilerinizi yazın.
  2. Daha sonrasında üzerine kendinize ait olan ve göndereceğiniz kişiye ait olan Ad, Soyad, Adres ve Telefon bilgilerini yazabileceğiniz 2 adet kağıt verilecektir. Bu kağıtları da doğru bir şekilde doldurmalısınız. Zaten takıldığınız yerde eminim size yardımcı olacaklardır.
  3. Son olarak da gönderi hızına bağlı olarak ücretinizi ödemelisiniz. Hızlı gönderilerde ücret biraz daha artabiliyor ama sizin sahip olduğunuz gibi küçük bir zarf için çok büyük bir fiyat farkı olmayacaktır.

Adres bilgilerini yazarken hem kendinizin hem de karşı tarafın Posta Kodunu da yazmayı ihmal etmeyin 🙂

Polonya’da Hangi Posta Servisini Kullanmalı?Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*