Polonya'da okurken çalışmak mümkün mü?

Cevaplandı
0
0

Türkiye’den çalışma vizesi ile geldim. Oturum iznimi de aldım ama çalışma vizem bitmek üzere. Ben burada oturum iznimle Polonya’da okumak için üniversiteye başvurabilir miyim? Ve devamında tekrar çalışma izni alabilir miyim? Kısacası Polonya’da hem okuyup hem çalışabilir miyim? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya’da çalışma dolayısıyla oturum izniniz var ise, şu anda herhangi bir üniversiteye kaydınızı yapma konusunda bir engeliniz yok. (Tabi ki üniversitenin sizi eğitim almak istediğiniz bölüm için kabul ettiğini var sayarak söylüyorum)

Ancak çalışma dolayısıyla aldığınız oturum kartınızı, kayıt yapacağınız üniversiteden alacağınız öğrenci belgesi ile beraber değiştirmek durumundasınız. Yani eğitim, evlilik, çalışma, adres değişi, okul dondurma… gibi her önemli değişikliği, valiliğe bildirmeli ve durumunuza en uygun oturum izni için tekrar başvuru yapmanız gerekiyor.

Polonya’da Eğitim aldığınız sürece Part-Time çalışma hakkınız da olur. Dolayısıyla öğrenci olduğunuz sürece Çalışma İzni almak zorunda değilsiniz.

Polonya’da Okurken Çalışma konusunda detaylı bir yazıyı yakın zamanda yayımlayacağım 🙂

Aklınıza takılan soru olursa, yazmaktan çekinmeyin lütfen.Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*