Polonya'da mühendislik ücretleri ne kadar?

Cevaplandı
0
0

Polonya’da bilgisayar mühendisliği için yıllık okul fiyatları ne kadar acaba?

 • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya’da Eğitim ücretleri konusunda yorum yapabilmem için, bazı konularda net bilgiler almam gerekiyor sizden 🙂 Yani eğitim konusunda merak edebileceğiniz konuları başlıklar halinde yazmam gerekirse;

 • Polonya’da İngilizce Hazırlık Eğitimi: Her zaman olduğu gibi, Polonya’da eğitiminizi İngilizce dilinde almanızı  tavsiye ediyorum. Lehçe oldukça zor bir dildir ve açıkçası teknik konuları anlamakta zorlanacağınız kesin. İngilizce hazırlık ücretleri okuldan okula değişmekle birlikte ortalama 2.500 – 3.500 Euro arasında değişir.
 • Polonya’da Lehçe Hazırlık Eğitimi: Söylediğim gibi Lehçe zor bir dil ve hazırlık eğitiminizi Lehçe almanızı tavsiye etmiyorum. Ancak hem Lehçe hazırlık ücretlerinin hem de Lisans ücretlerinin uygun olması nedeniyle tercih edebilirsiniz. Yine okuldan okula değişmekle birlikte ortalama 1.500 -2.500 Euro arasında değişir.
 • Polonya’da Özel Üniversite Fiyatları: Polonya’da özel üniversiteler, Türkiye’deki durumun aksine, devlet üniversitelerinden daha uygun fiyatlara sahip.
  • Özel üniversitelerde Lehçe Lisans eğitimi ücretleri ortalama 1.500 – 2.500 Euro arasında değişir.
  • Özel üniversitelerde İngilizce Lisans eğitimi ücretleri ortalama 2.000 – 2.500 Euro arasında değişir.
 • Polonya’da Devlet Üniversiteleri Fiyatları: Devlet üniversitelerini, daha kaliteli eğitim vermeleri nedeniyle tercih etmeniz gerekir diye düşünüyorum.
  • Devlet üniversitelerinde Lehçe Lisans eğitim ücretleri ortalama 2.000 – 3.500 Euro arasında değişir.
  • Devlet üniversitelerinde İngilizce Lisans eğitim ücretleri ortalama 2.500 – 3.500 Euro arasında değişir.
 • YÖK Denkliği: Son yayımlanan YÖK denklik şartları ile ilgili olan Yurtdışında Kolay Yoldan Diploma Almaya Son başlıklı yazıma bakabilirsiniz. Ayrıca bu yazılarımı da incelemenizi tavsiye ederim.
 • Polonya Danışmanlık Şirketleri: Açıkçası herhangi bir danışmanlık firması ile görüştünüz mü bilemiyorum; ancak kesinlikle Kendi Kendinize Kayıt Olmayı Denemelisiniz! Çok zor işlemler yapmanıza gerek olmamasına rağmen, sizlerden 2.000 Euro civarında ücret isteyen danışmanlardan uzak durmanız iyi olur. En kısa zamanda kendi kendinize, adım adım nasıl kayıt olabileceğinize ilişkin detaylı yazıları yayımlayacağım 🙂 Ayrıca Polonya’da Hazırlık Dili ve Üniversiteye Giriş başlıklı daha önce sorulan soruya verdiğim cevaplara bakabilirsiniz.

Kesin rakam verebilmek için öncelikle hangi şehirde ve hangi üniversitede eğitim almak istediğinize karar vermelisiniz. Dolayısıyla yukarıda verdiğim fiyatlar sadece ortalama fiyatlardır ve üniversiteden üniversiteye göre değişkenlik gösterir.

Ayrıca bu yazılarımı da incelemenizi tavsiye ederim…

Aklınıza takılan konular olursa sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

 • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*