Polonya'da iş yeri açarak oturum kartı alma

0
0

Hocam merhaba,

Ben yaklaşık 3 yıldır Polonya’da yaşıyorum ve çalışıyorum. Kısa süre önce işten çıkarıldım. Oturum kartım 2017 yılının sonunda bitiyor ama senin de bildiğin gibi orada yaşayabilmem için bir işimin olması şart. Bu 3 yıllık sürede biraz para biriktirebilme imkanım oldu ve Polonya’daki hayatımdan gayet memnunum. Oturum kartını kaybetmemek için iş aramak yerine iş kurma fikri bana daha mantıklı geldi. Şansıma Türkiye’den ailem de bu duruma sıcak bakıyor. Ancak şu anki ekonomik durumumuzda Polonya’ya yatırım yapmamız pek mümkün değil. Tam çözüm müdür emin değilim ama benim aklıma gelen şöyle bir çözüm var 🙂

Ben Polonya’da bana en ucuza mal olacak şekilde işyeri açayım ve iş yerimi de ev adresi olarak göstereyim. Şirketin herhangi bir ticareti olmasın ve tek çalışanı ben olayım. Oturum kartına başvurduktan sonra şirketi belirli bir süre askıya alayım (30 günden 24 aya kadar böyle bir hakkımız varmış). Sence bu durum benim oturum kartı almamı sağlar mı?

Birde evlilik olmadan da oturum kartı alabiliyormuşum diye birşey duydum. Tabi ki kendime yetecek kadar paramın ve gelirimin olduğunu ispatlamak kaydıyla. Bunun hakkında bir bilgin var mı?

Şimdiden cevabın için teşekkür ederim 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 0
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*