Polonya'da İnglizce hazırlık kursu okumadan eğitim alma

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Öncelikle sitenizi çok beğendim. Sorum şu olacak; Ben Varşova Üniversitesine başvuruda bulundum. Şu anda Türkiye’de bir üniversitede okumaktayım. Yatay geçiş yapmak istiyorum ve Türkiye’de hazırlık okudum. Varşova üniversitesine hazırlık belgemi göstermem yeterli olur mu, yoka hazırlık okumadan sınava girebiliyor muyum?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Siteyi beğenmiş olmanıza sevindim 🙂 Ayrıca takip ettiğiniz için teşekkürler.

Varşova Üniversitesi, Polonya’nın En İyi Üniversiteleri arasında önemli bir yere sahip. Aynı zamanda Dünyanın İlk 500 Üniversitesi arasında da yer alıyor.

Varşova üniversitesine yatay geçiş yapmanız da mümkün, ancak Türkiye’deki üniversitenizde vermiş olduğunuz derslerin büyük bir bölümünün kabul edilmemesi olasılığını da dikkate almalısınız. Bazı danışmanlık şirketleri size büyük vaatler verebilir, ancak gerçekçi olmakta yarar var diye düşünüyorum 🙂 Bkz: Danışmanlık Şirketlerinin Yalanları!

İngilizce Dil yeterliliğini kanıtlayabilmeniz için ise, en az B2 seviyesinde olduğunuzu gösteren sertifikanız olmalı. Varşova Üniversitesi’nin kabul ettiği sertifika tiplerini buradan inceleyebilirsiniz. Genellikle Türkiye’deki birçok üniversitenin hazırlık kurslarından alınan sertifikalar kabul edilmez, ancak sizin üniversitenizi bilmediğim ve size nasıl bir sertifika verildiğini de bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem.

Ancak en doğrusu, Varşova üniversitesi ile direk olarak iletişime geçmeniz ve sahip olduğunuz sertifikayı kendilerine iletmenizdir. Yetkili kişi ve komisyonun incelemesi sonucunda size olumlu – olumsuz bir cevap verilecektir.


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*