Polonya'da İngilizce Tıp eğitimi

Cevaplandı
0
0

İyi Günler Polonya eğitimi hakkında bilgi toplarken sitenize rastladım ve gerçekten çok beğendim. Aklımda kalan birkaç soruyu birilerine sormak gerçekten çok iyi olacaktı.

  1. Polonya’da İngilizce tıp okumak istiyorum fakat İngilizcem yetersiz, hazırlık döneminde İngilizce mi öğreniyoruz yoksa Tıp için ön hazırlık mı görüyoruz?
  2. Polonya Üniversiteleri arasında fiyat farkları çok var mıdır? Birkaç üniversitenin fiyatını sizden öğrenebilir miyim?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Sorularımı cevaplarsanız sizi birkaç kez daha bu konularda rahatsız edebilir :))

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Öncelikle site içerisindeki yazılarımın faydalı olduğunu bilmek güzel, teşekkür ederim 🙂

  1. Polonya’da Tıp okumak istiyorsanız ve İngilizce bilginiz de yetersiz ise, dediğiniz gibi öncelikle İngilizce Hazırlık Kursu almalısınız. Polonya’da Tıp eğitimi veren üniversiteler, genellikle kendi öğrencileri için özel bir hazırlık yılı oluşturmuşlardır. Bu hazırlık yılı (Foundation) ile Fizik, Matematik, Biyoloji, İngilizce gibi alanlarda eğitim alırsınız. Ayrıca bu eğitim tamamen İngilizcedir. Bazı üniversitelerde ise bu şekilde Pre-Med denilen hazırlık programı yoktur, sadece İngilizce eğitim verilir. Ancak kesinlikle ama kesinlikle bahsettiğim Pre-Med eğitiminden geçmenizi tavsiye ederim.  Polonya Üniversiteleri arasında Tıp eğitimi veren üniversitelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Polonya Tıp Üniversiteleri arasında büyük farklar yoktur esasında. Örneğin Varşova Tıp Üniversitesi fiyatları için buraya bakabilirsiniz. Ayrıca Poznan Tıp Üniversitesi için de buraya bakabilirsiniz. Diğer Tıp üniversiteleri için ise buradaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*