Polonya'da ingilizce lisans düzeyinde kimya eğitimi veren üniversite

Cevaplandı
0
0

Polonya’da lisans düzeyinde İngilizce kimya eğitimi veren üniversite var mı? Var ise hangisi veya hangileri bilgi verirseniz çok sevinirim.. Teşekkür ederim…

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Lisans ve Yüksek Lisans düzeyinde Kimya eğitimi veren Polonya Üniversiteleri var 🙂 Polonya’nın En İyi Üniversiteleri başlıklı yazımda 6 numara ile gösterdiğim bölümde listeyi bulabilirsiniz. Ya da buradaki listeyi kullanabilirsiniz.

Liste içinde Dünyanın İlk 500 Üniversiteleri arasında yer alan Varşova Üniversitesi ve Jagiellonian Üniversitesi de bulunuyor. Özellikle de YÖK Denkliği konusunda tercih sebebiniz olmasını tavsiye ederim 🙂

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Bir çok yazınızı ve bu üniversiteleri inceledim ama hangi üniversitede lisans düzeyinde ingilizce (yüksek lisans veya lehçe değil) eğitim mevcut olduğunu anlayamadım.
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Yukarıda sizinle paylaştığım link içerisinde yer alan üniversitelerin web sitelerinde, İngilizce olarak hazırlanmış Kimya Fakültelerini bulabilirsiniz. Maalesef bu süreç biraz zahmetli, ancak açıkçası her bir okulun web sitelerini teker teker incelemekten başka çareniz yok.

Önermiyor olsam da, eğer danışman kullanıyorsanız onlar sizin için bu işlemi yapacaklardır, ancak genellikle kendi anlaşmalı oldukları birkaç üniversiteye sizi yönlendirmek isteyeceklerdir. Dolayısıyla tüm üniversiteler hakkında değil de, sadece birkaç üniversite hakkında bilgi edinebileceksiniz. Bu nedenle az da olsa İngilizce bilgisi ile kendi kendinize tüm üniversiteleri araştırmanız en garanti yol olacaktır 🙂 Danışmanlık konusunda öncelikle bu yazıma bakmanızı öneririm: Eğitim Danışmanlık Şirketleri Ne İş Yapar?

  • Size bir örnek vermem gerekirse, listede 1. sırada yer alan Varşova Üniversitesi‘nin buradaki sitesinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz.
  • Listede 5. sırada yer alan Wroclaw Üniversitesi üzerinden bir örnek vermem gerekirse, üniversitenin buradaki sitesinde yetkilinin iletişim adresini, ders içeriğini vs. görebilirsiniz.
  • Başka bir örnek ise, yine listede 8. sırada yer alan Nicolaus Copernicus Üniversitesi‘nin buradaki sitesinde kimya bölümü ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün, ancak dediğim gibi bu biraz zaman ayırmanızı gerektiren bir konu. Yukarıda verdiğim linklerin her biri, üniversitelerin ana sayfalarında kolayca erişebileceğiniz yerlerde yer alıyor.

Bu arada elimden geldiğince hızlı bir şekilde Danışmansız, Kendi Kendinize Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımı bitirmeye çalışıyorum. 🙂 Umarım size ve diğer öğrencilere yararlı bir paylaşım olacaktır.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 3
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*