Polonya'da İngilizce hazırlığı atlamak mümkün mü?

En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Bahsettiğiniz gibi Polonya Üniversiteleri‘nde eğitim alabilmek için en az B2 düzeyinde İngilizce dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekiyor. Bkz. Danışmanlık Firması Kullanmadan Polonya’da Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır?

Eğer Avrupa Birliği vatandaşlığınız varsa, Polonya’da ücret ödemeden eğitim alabilirsiniz 🙂 Ancak Polonya Üniversitelerinde Dil Hazırlık Eğitimi ücretlidir ve AB vatandaşı olsanız dahi ücret ödemek durumundasınız. Dolayısıyla Polonya’da yabancı dil kursları herkes içindir ve AB vatandaşı olarak siz de yararlanabilirsiniz.

Varşova Üniversitesi de, diğer birçok üniversite gibi kabul şartları arasında buradaki link‘te görebileceğiniz sınav tiplerini kabul ediyor. Direkt hazırlığı atlayabilmek için ise, verdiğim linkte yer alan sınavlardan herhangi birisine girmeli ve en az B2 düzeyinde İngilizce yeterliliğinizin olduğunu uluslararası sertifika ile kanıtlamalısınız. Kendi bünyelerinde ise sınav yapmıyorlar. Yine de bu durumu üniversite yetkilileriyle görüşmekten çekinmeyin lütfen.

Eğer orta seviyede İngilizce yeterliliğiniz varsa, üniversite bünyesinde veya özel dil okulu bünyesinde 1 dönemlik İngilizce hazırlık eğitimi almanız sizin için yeterli olacaktır. Hazırlık eğitiminizin bitiminde sahip olacağınız B2 sertifikası ile beraber (eğer okul tarafından kabul edilirseniz) okul ücretini yatırarak üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. AB vatandaşlığınız olduğu için de ücret ödemek zorunda kalmazsınız 🙂

Detaylı bilgi için şu sayfaları inceleyebilirsiniz:

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*