Polonya'da ilk gün

En iyi Cevap
0
0

Merhabalar Gamze,

Polonya hakkında çok merak edilen soruları sorduğunuz için ben teşekkür ederim 🙂 Sayenizde benzer sorulara sahip insanlar da bilgi sahibi olabiliyor.

Eminim sorunsuz bir şekilde Polonya Vizesini alacaksınız. Sorularınıza cevap vermeye çalışayım;

  1. Dediğiniz gibi Polonya’ya gelirken yanınıza belli miktar (yaklaşık 1.500 Zloty başlangıç için yeterli olacaktır) Zloty almanız çok iyi olur 🙂 Ancak Türkiye’de her bankada Zloty bulmayabilirsiniz. Ya da bulsanız bile kötü bir kur üzerinden alış yapabilirsiniz. Dolayısıyla eğer Zloty alırken zarar ediyorsanız, Polonya’ya Euro ile gelebilir ve KANTOR isimli döviz bürolarında değişim yapabilirsiniz. NOT: Havaalanlarındaki döviz bürolarını değil, şehir içindeki döviz bürolarını tercih etmelisiniz. Havaalanlarında çok zarar edersiniz.
  2. Polonya’da Teknoloji Ürünleri, Türkiye’den çok daha ucuzdur 🙂 Dolayısıyla eğer acil ihtiyacınız yoksa, mutlaka Polonya’da almanızı öneririm. Ayrıca alacağınız ürünleri, Polonya’dan çıkış yaparken Tax Free ile alabilirsiniz. Bu sayede vergi ödemez ve daha da uygun fiyata getirebilirsiniz 🙂 NOT-1: Tax Free’den yararlanabilmeniz için, çıkış yapacağınız tarihten en fazla 3 ay öncesinde ürünleri almış olmanız gerekiyor. Dolayısıyla Erasmusunuz biterken alırsanız, ürünleri gerçekten uygun fiyata almış olursunuz. NOT-2: Tax Free belgesi her mağazada düzenlenemiyor. Özellikle büyük zincir teknoloji marketlerini tercih etmelisiniz. Son bir not: Eğer Almanya’ya gitme fırsatınız olursa, bazı teknoloji ürünlerini (tablet-telefon-bilgisayar vs) Polonya’dan çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz 🙂

Ayrıca bu yazılarım da işinize yarayabilir;

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*