Polonya'da evlilik ile çalışma izni alma

Cevaplandı
0
0

İlgili yazıda Polonya vatandaşı ile evlilik gerçekleştirilirse herhangi bir şirkette çalışma izni olmaksızın çalışmaya başlana bilmekte olduğunu belirtmişsiniz. Lütfen detaylandırabilir misiniz?

Teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya’da Evlilik ve Polonya Çalışma İzni başlıklı yazılarımda da belirttiğim gibi, Polonya vatandaşı ile evlilik yapıldığında direkt olarak Polonya Oturum İzni alabiliyorsunuz. Bu izin ile beraber aynı zamanda Çalışma İzni de almış olursunuz.

Evlilikten dolayı verilen ilk Polonya Oturum İzni 12 ay sürelidir ve daha sonraki Oturum izni en fazla 24 ay süreli verilebilir. Evlilikten dolay Oturum Kartı sahibi iseniz, dediğim gibi Polonya’da herhangi bir Çalışma İzni başvurusu yapmanıza gerek kalmaksızın, istediğiniz iş yerinde çalışabilirsiniz.  (İşveren tarafından kabul edildiğiniz sürece)

Evliliğinizin 3 yılını doldurduğunuzda, Polonya’da kesinti olmadan en az 2 yıl Oturum İzni alarak ikamet etmeniz durumunda ise, Polonya Daimi Yerleşim İzni başvurusu hakkı kazanırsınız. Bu konudaki detaylı yazım da yakın zamanda site içerisinde yer alacaktır 🙂

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan sorular olursa, yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*