Polonya'da erasmus için okul bulma

0
0

Merhaba. Ben şuan hemşirelik öğrencisiyim Şifa Üniversitesinde. Erasmusa başvurmak istiyorum ancak bizde sadece yaz stajı olarak gidilebiliyor. Benim asıl sorum eğer ben bu Varşova üniversitesine başvurursam beni bu şekilde kabul edebilirler mi? Okulla anlaşıp kendi okuluma teklif olarak sunabilir miyim? ya da bana Erasmustan başka bir üniversite veya bilgilerinizi sunabilir misiniz? Lütfen eğer bilginiz varsa bana yardım edin…

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Tabi ki, Polonya’daki birçok üniversiteye Erasmus için başvuru yapabilirsiniz; ancak bu konuyu üniversite ile direkt konuşmanız gerekiyor. 🙂 Dolayısıyla bildiğim kadarıyla Varşova Üniversitesi de Erasmus başvurularını kabul ediyor. Yani dediğiniz gibi eğer okulla anlaşabilirseniz, kendi üniversitenize teklifte bulunabilirsiniz.

Erasmus için Polonya’daki hemen hemen her üniversiteyle konuşmanız mümkün. Bunun belli bir listesi yok; ancak Polonya’nın En İyi Üniversiteleri Listesi hakkındaki yazımda toplu olarak görebilirsiniz. Biraz zahmetli bir süreç; ancak okullar ile görüşmeye ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olacaktır. Vakit bulabilirsem Polonya’da Erasmus hakkında çok detaylı birkaç yazı da yazacağım.

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılanlar olursa sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*