Polonya'da eğitim ve mimarlık

Cevaplandı
0
0

Arkadaşlar tercih dönemindeyim.

Polonya’da üniversite, mimarlık eğitimini araştırıyorum. Orada okuyan varsa veya yeni gidecek arkadaşlar Polonya hakkında biraz bilgi verebilir mi? Merak ettiğim genel bilgiler dışında kayıt dönemleri ne zaman, tek basıma gidebilmem mümkün mü, okul içinde Türk var mı gibi sorular…

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Yakın zamanda Polonya’da Mimarlık Eğitimi hakkında oldukça detaylı bir yazıyı bitirmiş olacağım 🙂

Polonya Üniversiteleri kayıt dönemleri genellikle Mayıs-Haziran-Temmuz aylarında olur ve bu aylarda kayıt yapanlar eğitimlerine Ekim ayında başlarlar. Ancak bazı Polonya üniversitelerindeki Yüksek Lisans bölümleri Şubat ayında başladığı için, bu yüksek lisans bölümlerinin kayıtları Kasım-Aralık aylarında açılır.

Polonya’ya tek başınıza gelmeniz, kayıt yaptırmanız mümkündür 🙂 Hatta önümüzdeki günlerde Danışmansız Kendi Kendinize Polonya’da Üniversite Kaydı başlıklı yazımı site içerisinde görebileceksiniz. Aynı zamanda Danışmanlık Şirketlerinin Yalanları başlıklı yazımı da incelemenizi tavsiye ederim.

Polonya’daki birçok üniversiteye Türkiye’den çok sayıda öğrenci kayıt oluyor. Türkiye’den gelen öğrenciler genellikle belirli okullarda yoğun olabiliyor, ancak kendi sınıfınızda Türkiye’den birileriyle karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Polonya Hakkında aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen.


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*