Polonya'da eğitim ücretleri ödeme şekli

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Üniversiteden kabul belgesi geldikten sonra mı ücret ödeniyor, yoksa ekim ayında oraya gidince mi ödememiz gerek?

Birde üniversitenin ücreti 2.500 Euro. Ödeme şekli olarak ilk dönem 1.250 Euro ve ikinci dönem 1.250 Euro şeklinde ödeme yapabilir miyim? Üniversite ücretinde indirim söz konusu olur mu?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya Üniversiteleri için kayıt işleminizi tamamlayabilmek için ve size kabul mektubu gönderebilmek için, öncelikle 1 senelik üniversite ücretinin tamamını yatırmanızı beklerler. Dolayısıyla kabul belgesini alabilmek istiyorsanız, okulun başlama tarihinden önce (Ekim ayından önce) parayı yatırmalısınız. Ayrıca Bkz: Polonya Vizesi

Üniversite ücretini dönem dönem olmak üzere taksitli bir şekilde ödeme şansınız var, ancak maalesef ilk sene için taksit yapılmıyor. 1. sınıfı başarı ile tamamlarsanız, geri kalan diğer senelerin ücretlerini dönem dönem ödeyebilirsiniz.

Üniversite ücretlerinde ise indirim söz konusu değil maalesef. Ancak üniversitenin seçtiği bir öğrenci iseniz, yani üniversiteden başarı bursu almış iseniz, indirimli ya da ücretsiz okuma şansınız var.

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan sorular olursa yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba,

Ben özel burs alıyorum düzenli olarak ve İstanbul’da okuduğum üniversitenin ücretini bu şekilde ödüyorum. Yalnız bu özel burs bir kuruma ait değil, ayrıca düzenli olarak babamdan maaş alıyorum. Tüm bunların hesap dökümünü alsam, ama taahhütname almasam vize başvurumda bir sorun olur mu? Ayrıca taahhütname için hesapta minimum ne kadar göstermeliyim?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba,

Öncelikle taahhütname ile herhangi bir miktar göstermek zorunda değilsiniz. Taahhütname ile eğitiminiz süresince size maddi-manevi kimin destek olacağını (sponsor olacağını) gösteriyorsunuz. Polonya Vizesi başvurularında, özellikle eğitim amaçlı olan vize başvurularında, taahhütname göstermek zorunludur. Ancak eğer aşağıda belirttiğim maddelerden birisini de uygulayabilirsiniz:

  • A) Polonya’da kalış masraflarını karşılamaya yeterli, son üç aya ve kişiye ait bankadan alınmış ıslak imzalı, kaşeli güncel hesap dökümü; YA DA
  • B) Masrafların aile veya sponsor olan kişi tarafından karşılanması durumunda. Masrafları karşılayan kişi adına hazırlanmış noter tasdikli Taahhütname Mektubu ve Polonya’da kalış masraflarını karşılamaya yeterli, son üç aya ait bankadan alınmış ıslak imzalı, kaşeli güncel hesap dökümü; YA DA
  • C) Hibe yazısı.

Bkz. Gerekli Belgeler

dolayısıyla taahhütname olmadan, aldığınız özel burs ve babanızdan aldığınız maaşı belgelemelisiniz. Yukarıda A ile belirtilen bölüm size uygun görünüyor.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 3
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*