Polonya'da eczacılık eğitimi için yök denkliği olan üniversiteler

Cevaplandı
0
0

Merhaba, ben Polonya’da eczacılık eğitimi almayı düşünüyorum. YÖK denkliği hangi üniversitede sağlanıyor. Bir de ben Türkiye’de hemşirelik ön lisans yaptım, acaba görmüş olduğum ortak dersler üniversite tarafından sayılır mı?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya üniversitelerinin neredeyse hepsinde YÖK Denkliği var, ancak direkt YÖK Denkliği almak istiyorsanız eğer, Dünyanın İlk 500 Üniversitesi içerisinde yer alan 2 üniversiteyi seçmek durumundasınız: Varşova Üniversitesi veya Jagiellonian Üniversitesi 🙂

Bu arada Polonya’nın En İyi Üniversiteleri başlıklı yazımda da listelediğim gibi, Eczacılık alanındaki en iyi üniversiteleri buradan inceleyebilirsiniz. Bu listede yer alan üniversitelerin maalesef direkt denklikleri yok. Ancak Yurtdışında Kolay Yoldan Diploma almaya Son! başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Orada yer alan şartları sağlamanız durumunda denklikle ilgili sorun yaşamazsınız.

Daha önceki hemşirelik eğitiminizde aldığınız derslerden bazılarını saydırmanız mümkün olabilir. Ancak açıkçası bu konuda çok umutlu olmayın derim. Tabi ki öncelikle eğitim almak istediğiniz üniversitenin yetkilisi ile görüşmeli ve bu durumu detaylıca konuşmalısınız. Genellikle derslerin bazılarını saydıranlar var, ancak bu durum öğrenciden öğrenciye değişebiliyor.

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*