Polonya'da banka hesabı

0
0

Merhaba,

Öncelikle belirtmek isterim ki siteniz gerçekten bana çok yararlı oldu. Benim sorum şu şekilde olacak. Yakın zamanda oturum iznine başvurucam. Hangi bankadan hesap açtırmalıyım ki, Türkiye’den rahatlıkla açtırdığım hesaba para yatırabileyim. Yardimci olursaniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
1
0

Merhabalar,

Sitede yazdıklarımın sizlere faydalı olması çok güzel, benim de en büyük motivasyon kaynağım sizlere faydalı olduğumu bilmek 🙂

Size önerebileceğim ve kendimin de kullandığı 2 banka var. Online bankacılık hizmeti ve İngilizce desteği vermeleri sebebiyle Bank WBK ya da ING Bank Polska. bana göre Polonya’nın en iyi bankalarıdır.

Ancak Türkiye’den Polonya‘daki bankalara para gönderme işlemleri maalesef biraz masraflı. POLONYA’DA PARA ÇEKME | POLONYA’DA ERASMUS başlıklı yazımda da belirttiğim gibi, eğer Türkiye’de Yapı Kredi bankasında hesabınız varsa, Polonya’da Yapı Kredi banka kartınızla komisyon ödemeden para çekebilirsiniz. Yukarıda size önerdiğim bankalar, Uluslararası para gönderme hizmetlerini size sunuyor; ancak belirli oranlarda kesinti yaşayacaksınız.

Ancak size şiddetle önereceğim yurtdışı para transfer yöntemi ise; Transferwise. Bu konuda hazırladığım detaylı makaleyi okumanızı tavsiye ederim. Bkz: Transferwise ile Yurtdışı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınızda kalan sorular olursa yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂

 İlgili Konular: 

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Kısa zamanda verdiğiniz cevap için çok teşekkürler. Bir başka aklıma takılan durumu sormak istiyorum müsadenizle. Benim şu anda mevcut bir Yapı Kredi banka hesabım var ve dediğiniz gibi komisyonsuz bir şekilde para çekiyorum. Fakat oturum izni almak için yinede Polonya’da bir banka hesabı açtırmalı mıyım? Yoksa Yapı Kredi’den alacağım hesap dökümünü yada hesabımda ne kadar para olduğunu gosteren herhangi bir belgeyi Lehçeye çevirip oturum iznine o belgeyle başvurabilir miyim? Yardımlarınız içim çok teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Maalesef POLONYA OTURUM KARTI | POLONYA OTURUM İZNİ işlemleri için herhangi bir Polonya bankasında hesabınız olmalı ve bu hesap içinde de yaklaşık 2500-3000 Euro göstermek durumundasınız. ( Eğer bu miktarda para yoksa, en azından Polonya’da kalacağınız süre içerisinde harcamalarınızı karşılayacak miktarda olmalı)  Daha az miktarda para göstererek de Oturum Kartı alan insanlar da var; ancak daha kısa süreler için geçerli izin veriyorlar.

Dediğiniz şekilde Yapı Kredi banka hesabındaki parayı göstererek Oturum İzni alan birine rastlayamadım bu güne kadar. Kendi işlemlerimi de yaparken valilikteki yetkililere bu konuyu detaylıca sormuştum ve kesinlikle Polonya içerisinde faaliyet gösteren bir bankada hesap açmamız gerektiğini söylemişlerdi. Ayrıca Polonya bankasında bulunan paranın son 3 aylık hesap dökümünü de almalı ve belgelerinizin arasına koymalısınız. OTURUM KARTI İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR? başlıklı yazımdan bu konudaki detaylara bakabilirsiniz 🙂

Aklınıza takılan soru olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Sizin sorduğunuz sorular, eminim birçok insanın da aklında bulunan sorular. Görüşmek üzere 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 3
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*