Polonya yüksek lisans başvuru tarihleri

Cevaplandı
0
0

Önümüzdeki sene yani 2016-2017 eğitim öğretim yılı yüksek lisans başvuruları için çok mu geç kalmış bulunmaktayım? Üniversitemden yaz okulunda mezun olup Polonya’ya yüksek lisans yapmak için gitmek istiyorum, fakat başvurular hakkında hiç bir bilgi bulamıyorum mümkünse cevaplar mısınız…

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya Üniversiteleri Yüksek Lisans başvuru tarihleri, üniversiteden üniversiteye değişkenlik gösterir.

Her sene Ekim ayında başlayan Yüksek Lisans başvuruları genellikle Temmuz, Ağustos ayına kadar devam eder. Bazı Yüksek Lisans programları ise her sene Şubat ayında başlar ve bu programların son başvuru tarihleri de genellikle Kasım, Aralık aylarına kadar devam eder.

Öncelikle başvuru yapmak istediğiniz üniversite ile iletişime geçmenizi öneriyorum. Türkiye’deki yaz okulunuzu henüz tamamlamamış olsanız bile, yetkililerle iletişiminizi koparmamanız halinde sizin için beklemeleri mümkün olabilir. Dolayısıyla öncelikle hangi üniversitede ve bölümde eğitim almak istediğinizi, hatta İngilizce Hazırlık ya da Lehçe Hazırlık kursuna kayıt olmak isteyip istemediğinizi belirlemeniz ve yetkili ile konuşmanız gerekiyor.

Aklınıza takılan sorular olursa, yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*