Polonya vizesi almak için pasaport süresi ne olmalı?

En iyi Cevap
2
0

Merhabalar,

Polonya D Tipi Vize İşlemleri Hakkında Her Şey başlıklı yazımda da belirttiğim gibi, vize başvurularından en az 2 yıl geçerliliği olan pasaport sahibi olmanız önerilir. Hatta daha net yazmam gerekirse genel olarak istenilen pasaport özellikleri şu şekilde:

  • Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski ve deforme olmamalı,
  • Polonya seyahatinden dönüş sonrası en az 3 ay geçerliliği olmalı,
  • Pasaport, vizenin basılabilmesi için en az 2 boş sayfayı içermelidir.

Tavsiyem, mümkün olan en kısa sürede yeni pasaport başvurunuzu yapmanız ve üniversiteye de bu yeni pasaportun bilgilerini gönderamenizdir. Üniversite, yeni pasaportunuzdaki bilgileri de kullanarak sizin için tekrar bir kabul mektubu hazırlayacaktır. Bu yeni kabul mektubu ile vize başvurusuna gidebilirsiniz.

Hangi üniversiteye kabul aldığınızı bilemiyorum, ancak ben de Wroclaw şehrinde yaşadığım için buradaki tüm üniversitelerle site olarak resmi partnerlik yapıyorum. Dolayısıyla üniversite ile iletişim konusunda sorun yaşarsanız eğer, çekinmeden İLETİŞİM sayfası üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince hızlı bir şekilde yeni belgenizin elinize ulaşmasını sağlayabilirim 🙂

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba. Okul Wroclaw Üniversitesi olup, okul ücretini yatırmamızı isteyen bir mail aldık. Bu yazı kabul yazısı mı, yoksa okul ücretini yatırdıktan sonra bir kabul yazısı daha mı gelecek? Pasaportu yenilemek okulda bir problem yaratır diye endişe ediyoruz. 6 aylık vize alsak ve pasaportu şubat tatilinde yenileyip tekrar vize alsak daha garanti olmaz mı?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Wroclaw Üniversitesi, yüksek lisans için istenilen ücreti yatırmanız durumunda size kabul mektubu gönderecektir. Yani şuanda aldığınız mail sadece bilgilendirme maili.

Eğitim için verilen vizeler genellikle 3 aylık verilir ve 1 senelik okul süresini göz önüne alarak düzenlenir. Polonya vizesi başvurunuzu yaparken pasaportunuzun 10 ay geçerliliği kalacağını söylemiştiniz. Ancak vize başvurusunda bulunurken, pasaportun en az 2 sene geçerliliği olması önerilen bir durumdur. Dolaysıyla benim tavsiyem pasaportunuzu Türkiye’deyken yenilemenizdir. Aynı zamanda üniversiteye pasaport değişikliğine ilişkin bilgi maili de gönderirseniz eğer, sizin için tekrar kabul mektubu düzenleyeceklerdir ve dolayısıyla vize başvurunuzu sorunsuz yapabileceksiniz.

Tabi ki sizin bahsettiğiniz yol ile de vize başvurusuna gidebilirsiniz, ancak vize reddi alma ihtimalinizin olduğunu söylemeliyim.

 

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba. Tavsiyenize uyarak pasaportumuzu yeniledik ilginiz için teşekkür ederiz. Askerlik durum belgesi istenirken, “sadece erkeklerden” şeklinde bir parantez açılmamış, bu nedenle bayanlardan istenip istenmediğini sormak istiyorum. Malum bayanların mecburi askerlik yaptığı ülkeler var.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Rica ederim 🙂 Polonya vizesi için gerekli evraklarda yer alan “Askerlik Durum Belgesi” sadece erkekler için geçerlidir. O yüzden sizin bu evrağı hazırlamanıza gerek yoktur.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 5
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*