Polonya vizesi

0
0

Merhaba,

Türkiye’den burs kazanarak Vaşova Ekonomi Üniversitesi’nde araştırmacı olarak gideceğim. Ancak üniversite bana ödemem gereken bir tutar söylemedi. Dolayısıyla ben de vize başvuru evraklarına koyamadım. Buna dair bir çözümünüz veya yorumunuz var mı?

  • Bu yorum için yapabilirsin
3
0

Merhabalar,

Öncelikle tebrik ederim 🙂 Normal şartlarda üniversite kaydınızı yapabilmeniz için, okulun ücretini de yatırmış olmanız gerekiyor. Ücret yatırıldıktan sonra ise, okul size kaydınızın yapıldığına dair  kabul mektubu  göndermiş olması lazım. Elinizde kabul mektubu var mı? Eğer var ise zaten orada okulun ücretinin yatırıldığı o mektupta yazacaktır.

Ancak siz burs aldığınız için sanırım burs veren kurum tarafından okul masraflarınız da karşılanacaktır değil mi? Eğer size burs veren kurum, sizin Varşova Ekonomi Üniversitesi’nin kayıt ücretini de karşılayacak ise, bu ödemenin yapıldığına dair dekontu mutlaka vize başvuru evraklarınızın arasına koymalısınız.

Bunun yanında, Polonya’da eğitim alacağınız süre boyunca sizin masraflarınızı karşılayacaklarına dair taahhüt belgesini de unutmayın. Size burs veren kurumun bütün bu evrakları size sağlamış olması gerekirdi. Hatta Polonya vizesi için gereken evraklar konusunda size yol göstereceklerdir diye düşünüyorum.

Umarım sorunuza yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan bir konu olursa yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Tekrar merhaba,

Yanıtınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Kabul mektubu elimde bulunuyor. Orada ücret ödendiğine dair bir ibare yok. Ancak tüm masraflar benim tarafımdan karşılacaktır ifadesi mevcut.

Burs dahilinde bana aylık ödenecek tutara ait de belgem mevcut ve bunu da vize evraklarına ekledim. Bahsi geçen yazıyı okudum ve yardımcı oldu gerçekten. 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
2
0

Rica ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir 🙂

Kabul mektubunuz elinizdeyse vizede sorun yaşayabileceğinizi sanmıyorum. Zaten görmek istedikleri belge de tam olarak buydu. Ancak yinede size burs veren kurumdan ücretin ödendiğine ilişkin bir yazı almanızı tavsiye ederim. Ne olur ne olmaz, işinizi garantiye alın yinede 🙂

Polonya vizesi konusunda en çok dikkat ettikleri bir diğer madde de; aylık masrafların karşılanmasıdır. Sizde de belge olduğu için eksik yok gibi görünüyor.

Burs almanın çok zor olduğu bir gerçek ve siz de bunu başara bilmişsiniz. Tebrikler tekrar. Polonya’da bulunduğunuz süre içinde de aklınıza takılan her konuda yazmaktan çekinmeyin 🙂

Bu arada burslar konusunda ben de detaylı bir yazı hazırlamaya çalışıyorum. İzniniz olursa ben de uygun bir zamanda sizden bilgi isteyebilirim 🙂 Görüşmek üzere.

 

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba,

Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Tabi ki de. İyi çalışmalar dilerim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
1
0

Teşekkürler. Size de başarılar dilerim. Görüşmek üzere 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhaba,

26/11/2015’te başvurduğum vize, bugün elime ulaştı. Şaşırtıcı bir şekilde hızlı 🙂

Yardımınız için teşekkür ederim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
1
0

🙂 Evet gerçekten çok hızlı bir şekilde almışsınız vizenizi. Hayırlı olsun diyelim 🙂 Görüşmek üzere.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 7
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*