Polonya vatandaşı ile evli olanlar için oturum izni işlemleri

0
0

Merhabalar,

Benim eşim Polonyalı ama 6 senedir Türkiye’de ikamet ediyoruz. Eşim ve oğlum çifte vatandaş, bende Polonya’ya yerleşmeyi düşünüyorum. Oturum izni için izlemem gereken yol nedir. Polonya vatandaşı ile evli olduğum için izlemem gereken yol farklı mı?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Esasında Polonya Oturum İzni için izlemeniz gereken yol, evlilik dışında başka nedenlerle başvuranların ki ile aşağı yukarı aynı diyebilirim. Sadece sizin Polonya vatandaşı ile evli olmanız ve çocuk sahibi olmanız çok büyük bir avantaj 🙂 Dolayısıyla çok kolay bir şekilde Oturum İzni alabileceğinize eminim.

  1. Öncelikle Oturum Kartı İçin Hangi Belgeler Gereklidir başlıklı yazıma bakmanızı tavsiye ederim. Orada paylaştığım fotoğrafı eşinize gösterirseniz eğer, Lehçe dilinde yazılmış olan gerekli belgelerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Evli olduğunuz için listede yer alan (iş bilgileri ve eğitim bilgileri dışında) neredeyse tüm belgeleri de hazırlamanız gerekecektir.
  2. Daha sonra ise Oturum Kartı İçin Başvuru Formu Nasıl Doldurulur başlıklı yazımda resimli bir şekilde anlattığım gibi, formu nasıl doldurabileceğinizi okuyabilirsiniz.
  3. Son olarak da Oturum Kartı İçin Adres Beyanı Nasıl Yapılır başlıklı yazımda açıklamaya çalıştığım yönlendirmeleri takip ederek adres beyanınızı yapabilirsiniz.

Dediğim gibi siz zaten evli olduğunuz için hem vize almada hem de Oturum İzni almada sorunla karşılaşmazsınız. Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılan bir konu olursa sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*