Polonya üniversitelerinin YÖK denkliği

1
0

Selamlar,
Polonya’da üniversite eğitimi almak istiyorum ama yök denkliği olup olmadığı konusunda net bir bilgi edinemedim. Konuştuğum danışmanlık şirketleri %100 yök denkliği olduğunu söylediler ama emin olmak istiyorum. Sizce Polonya üniversitelerinin yök denkliği var mı? Teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

En çok gelen sorulardan birini sorduğunuz için öncelikle teşekkürler 🙂 Sayenizde diğer merak eden arkadaşlar da bu konunun detaylarını öğrenebilecektir.

Polonya Danışmanlık Şirketleri, gördüğüm kadarıyla (bazı danışmanlık şirketleri hariç) %100 YÖK denkliği şeklinde yayın yapmaya devam ediyor; ancak Yurtdışında Kolay Yoldan Diploma Almaya Son başlıklı yazımda da belirttiğim gibi YÖK, yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin belirli şartlar altında eğitim alabileceklerini zaten söyledi. Polonya’da eğitim almak isteyenlerin de çok dikkat etmeleri gereken önemli bir konu.

Polonya Üniversiteleri YÖK Denkliği VARDIR; ancak belirli şartlar altında… Polonya’da YÖK Denkliği konusunda yazdığım yazılar sizin sorunuza net bir cevap olacaktır diye düşünüyorum.

 +   Öncelikle Yök Denkliği Nedir Ne Değildir? başlıklı yazımdan denklik hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

 +   Dünya’nı En İyi Üniversiteleri 2015 Sıralaması hakkındaki yazımdan da YÖK tarafından istenen şartlar arasındaki Polonya Üniversiteleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 +   YÖK tarafından belirlenen denklik şartlarını Yurtdışında Kolay Yoldan Diploma Almaya Son başlıklı yazımdan öğrenebilirsiniz.

 +   Polonya’da YÖK Denklik şartlarını göz önünde bulundurarak eğitim almak istiyorsanız eğer, Yök Denklik Şartları İle Uyumlu Polonya’da Eğitim Olanakları başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

 +  Son olarak da Polonyadayız.Com olarak sizlere sunduğumuz Danışmanlık hizmetlerine bakabilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Başka aklınıza takılan soruları yazmaktan çekinmeyin 🙂

Görüşmek üzere.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Teşekkürler açıklayıcı cevabınız için 🙂 Danılmanlık şirketleri konusunda biraz daha seçici olmakta fayda var anlaşılan. İyi günler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 2
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*