Polonya üniversiteleri başvuru tarihleri

0
0

İyi günler ben Polonya’da eğitim ile ilgili yazınızı okudum ve aklıma takılan bir soru var. Başvuru tarihlerini kaçırırsak bir dahaki tarihi beklemek zorunda olduğumuzu yazmışsınız. Bu tarihleri öğrenebilir miyim?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

İyi günler,

Polonya Üniversiteleri için yeni akademik dönem genellikle Eylül / Ekim aylarında başlamaktadır ve kayıtları ise genellikle Mayıs/Haziran aylarında başlar. Ancak kayıt aşamasında, yetkili kurumlarla iletişimi koparmamanız halinde, sizleri Temmuz ayına kadar bekleyebileceklerdir. 🙂

Polonya’daki bazı Yüksek Lisans (Master) bölümleri ise Şubat ayında başlamaktadır ve bu bölümler için kayıtlarınızı Ekim / Kasım aylarına kadar yapma şansınız var.

Polonya’da Eğitim almak isteyenlere her zaman söylediğim gibi, kayıt sürecinde bolca mail alış verişi yapmak durumunda kalacaksınız. Dolayısıyla üniversiteye sunmanız gereken evrakları mümkün olan en kısa sürede ulaştırırsanız eğer, işlemleriniz çok daha hızlı gerçekleşir. Bu arada Polonya’da Lisans ve Polonya’da Yüksek Lisans için kendi kendinize nasıl kayıt olabileceğinize ilişkin çok detaylı yazılar da bitmek üzere. Umarım işinize yarayacaktır.

Kayıt sürecinde aklınıza takılan soru olursa sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂 Görüşmek üzere.Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*