Polonya oturum kartı başvurusu

0
0

Merhaba,

Polonya’da hazırlık okuyorum ve hala oturum kartına başvuramadım. Vizem 110 günlük ve 6 Ocakta bitiyor. Haftaya Türkiye’ye tatile gidiyorum. Bu hafta başvuracağım fakat parmak izini bir hafta sonra vermek zorundaymışım doğru mu? Birde 4 Ocakta dönüyorum İstanbul’dan, geçerken bir sorun yaşar mıyım ? Teşekkürler şimdiden.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Esasında Polonya Oturum Kartı | Polonya Oturum İzni başvurunuzu yaptığınız tarihten itibaren Polonya dışına çıkmanız yasaktır. Bence 4 Ocakta Türkiye’den Polonya’ya geri döndüğünüz zaman, 6 Ocağa kadar Oturum izni için başvurunuzu yapmanız sizin için daha iyi olur. Zaten Oturum izni başvuruları artık vizenin son geçerlilik tarihinde dahi yapılabiliyor. Bu arada vizeniz 6 Ocağa kadar geçerli olduğu için, geçişte sorun yaşamazsınız.

Eğer yine de Türkiye’ye gitmeden önce Oturum izni için başvurmakta kararlıysanız, öncelikle valilikteki herhangi bir yetkiliyle bu durumu konuşmanızı tavsiye ederim. Büyük ihtimalle onlarda size Türkiye’den döndükten sonra başvurun diyeceklerdir.

Bu arada Oturum izni için parmak izinizi, başvurunuz esnasında yapabileceğiniz gibi, size verilecek belirli bir günde de yapabilirsiniz. Bu tamamen Valilikteki çalışanların uygun olup olmamasına bağlı. Tabi bir de her eyalette farklı çalışma şekilleri de olabiliyor. Eğer Türkiye’ye gideceğinizi ve beklemek istemediğinizi belirtirseniz, size parmak izinizi almakta öncelik tanıyacaklardır 🙂

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Yine de valiliğe giderek fikir almanız iyi olur diye düşünüyorum ve eğer aklınızda kalan soru olursa sormaktan çekinmeyin 🙂

 İlgili Konular;

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*