Polonya oturum izni başvurum reddedildi

En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya Oturum İzni başvurunuz eksik evrak nedeniyle reddedilmiş ise, sizin de bahsettiğiniz gibi itiraz dilekçesi yazmanız gereklidir. Bu itirazınızı avukat ile yapmak zorunda değilsiniz, ancak bu işi bilen bir kişi ile yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Yakın zamanda tamamlayacağım Polonya’da Tutuklanmak | Polonya’da Sınır Dışı Edilmek başlıklı yazımda da görebileceğiniz gibi, oturum başvurularında eksik belge vermek veya adres değişikliği, üniversite dondurma, evlilik gibi önemli durumları mutlaka ama mutlaka valiliğe bildirmek zorundasınız. Aksi halde sınır dışı edilmeye ve 5 seneye kadar Schengen bölgesine giriş yasağı gibi engellemeler ile karşılaşırsınız…

Büyük ihtimal oturum başvurunuz reddedildiği için 15 gün içerisinde Polonya topraklarını terk etmeniz isteniyor. Bu süreyi aşmadan, itiraz mektubunuzu yazıp teslim ettikten veya posta ile ulaştırdıkta sonra, yetkililerin en geç 1 ay içerisinde size cevap vermesi yasa gereği zorunludur. Dolayısıyla itirazınıza verilecek cevabı beklerken okulunuzu bitirmeniz mümkün olacaktır diye düşünüyorum. Aynı zamanda itiraz mektubunuzda eğitim aldığınızı ve … tarihinde okulu bitireceğinizi, bu süreye kadar da geçici kalış izni talep ettiğinizi belirtin. Eğer dosyanız ile Straż Graniczna değil de, valilik ilgileniyorsa işiniz daha kolay diyebilirim. Ancak eğer Straż Graniczna dosyanı ile ilgileniyorsa, direkt olarak Lehçe veya İngilizce tercüman ile size en yakın şubeye gitmenizi öneriyorum.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂

Bizi Takip Edebilirsiniz!

Mail Abonesi Olabilirsiniz!

 

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*