polonya master kabul şartları

Cevaplandı
1
0
2.18 lisans eğitimi diploma notu ile herhangi bir polonya üniversitesinde yüksek lisans eğitimine başlayabilir miyim?
  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
1
0

2,18 diploma notu esasında biraz düşük olmasına rağmen kötü bir not değil. Polonya’da ilk 500 içerisine giren okullara başvurunuz sırasında, sizden iyi bir not ortalamasına sahip olmanız beklenir. Dünya’nın En İyi Üniversiteleri 2015 Sıralaması başlıklı yazıma bakmanızı tavsiye ederim. Eğer ilk 500 içerisinde yer alan Polonya üniversitelerinin dışındaki üniversitelere başvurmayı düşünüyorsanız, not ortalamasına bakmalarına rağmen, çok önemli bir seçim kriteri olarak görmemeleri sizin için bir avantaj.

Polonya’da yüksek lisans başvurunuzu yaparken, başvurmak istediğiniz üniversiteye öncelikle diplomanızı ve not dökümünüzü (transkript) göndermelisiniz. Bu iki belgeyi de kontrol ettikten sonra, başvurmak istediğiniz yüksek lisans bölümü için yeterli olup olmadığınıza karar verirler ve eğer kabul edilirseniz diğer başvuru işlemlerine devam edersiniz. Polonya’da üniversite başvurusu hakkında yazdığım Wroclaw Teknik Üniversitesi Giriş Şartları başlıklı yazıyı örnek alabilirsiniz.

Polonya’da yüksek lisans için seçeceğiniz üniversite çok önemli. Yani sizin diplomanızı ve not dökümünüzü (Transkript) sorunsuz kabul edecek bir üniversite bulana kadar, okullarla yazışmalısınız. Eminim kendinize uygun bir üniversite bulabileceksiniz. Çünkü Polonya’da sizinkinden çok daha düşük not ortalamasına sahip öğrenciler şu anda yüksek lisans yapıyor.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Başka aklınıza takılan soruları yazmaktan çekinmeyin 🙂

Görüşmek üzere.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*